Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wodzisławski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 26 maja - 1 czerwca

II Radliński Festiwal Operetkowy, Charytatywny Festyn w Marklowicach oraz na "Trzech Wzgórzach",  Międzynarodowy Dzień Dziecka na stadionie w Wodzisławiu. Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami w powiecie wodzisławskim.

Wodzisławski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 26 maja - 1 czerwca
W ten weekend odbędą się aż dwa festyny charytatywne. Piknik Rodzinny Miki vs SMA w Rodzinnym Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza” oraz Charytatywny Festyn Rodzinny dla Alanka Serwatki na Słonecznej Wyspie w Marklowicach (fot. archiwum)

PIĄTEK - 27 maja

II Radliński Festiwal Operetkowy.
27 maja godz. 19.00  II Radliński Festiwal Operetkowy WĘGIERSKIE CZARDASZE I TAŃCE (sala widowiskowa MOK).
28 maja godz.16.00 II Radliński Festiwal Operetkowy LATA 20, LATA 30 na WYNOS - Plac Radlińskich Olimpijczyków.
28 maja godz. 19.00  II Radliński Festiwal Operetkowy KIEPURIADA.

16.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Radlinie zaprasza Mamy z dziećmi w wieku 4-8 lat na wspólne czytanie, gry i zabawy. Obowiązują zapisy pod numerem telefonu 32 456 78 83 lub osobiście w dziale dziecięcym.


SOBOTA - 28 maja

9.00 Wodzisławski Ekobazar oraz Kwiatobazar na rynku w Wodzisławiu.

9.30 - 13.30 Warsztaty w ramach projektu „Sztuka kiszenia - nasza wspólna pasja” odbędą się w Klubie Sportowym "Wicher Wilchwy".

15.00 Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowe wydarzenie artystyczne, jakim będzie koncert z okazji jubileuszu 40-lecia działalności Zespołu Pieśni i Tańca "Vladislavia" pt. „Tu zaczyna się wielki świat”. Bilety na koncert w cenie 30 zł są do nabycia w kasie WCK i sprzedaży online.

15.00 "Bajki Świata"- koncert dla dzieci w Rydułtowskim Centrum Kultury Feniks. Niezwykła muzyczna podróż w świat ulubionych bajek. Bohaterowie zejdą z ekranu, by podzielić się najpiękniejszymi i najbardziej znanymi utworami z m.in. Kubusia Puchatka, Vaiany, Małej Syrenki, Aladyna, Pocahontas. Tarzana, Króla Lwa, Krainy Lodu. Widowisko pełne kolorowych strojów, baniek mydlanych, śniegu, dymu, śmieszne dialogów i wspólnej zabawy. Bilety w cenie 35 zł.

16.00 Dzień Sąsiada z Ukrainą na "Słonecznej Wyspie" w Marklowicach. W programie: gry i zabawy dla dzieci, imprezę poprowadzi TOMASZ CIBA, występ zespołu FLIPERS DUO, gwiazda wieczoru BERNADETA KOWALSKA. Impreza bezpłatna - biletowana (bilet upoważnia do poczęstunku). Bilety do nabycia w Urzędzie Gminy pokój 307.

18.00 Koncert "Operetkowa Petarda Przebojów" w Rydułtowskim Centrum Kultury Feniks. Wyjątkowy świat Operetki i Musicalu, pełny miłości, czułości, wzruszeń i namiętności. W programie najpiękniejsze melodie muzycznego króla walca Johanna Straussa jak również Emmericha Kalmana, Franza Lehara, Paula Abrahama. Obsada: Joanna Wojtaszewska – Sopran Kamil Roch Karolczuk – Tenor Kameraliści Zespołu Operetkowego pod kierownictwem Tomasza Marcola. Bilety 55 zł.


NIEDZIELA - 29 maja

11.30 Msza święta z oprawą artystyczną ZPiT „Vladislavia” w kościele pw. WNMP w Wodzisławiu Śląskim.

14.00 Charytatywny Festyn Rodzinny na Słonecznej Wyspie w Marklowicach. Zbieramy dla Alanka Serwatki. W programie: zlot motocykli na parkingu wyspy, pokaz Akrobreak, przedmioty na licytację, wieczorem zaśpiewa Barbara Lalko z zespołem.

15.00 Piknik Rodzinny Miki vs SMA w Rodzinnym Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza” w Wodzisławiu Śląskim. Cały dochód będzie przeznaczony na leczenie 3-miesięcznego Mikołaja Kubala. W programie: grochówka z kociołka gotowana przez Remigiusza Rączkę, dmuchańce, pokazy ognia oraz hulahop, Enduro Mszana- duże i małe motory, Radiowóz Policyjny wraz ze Sznupkiem - maskotką policyjną i wiele innych.

15.00 I Święto pszczoły połączone z Dniem Dziecka w plenerze Gminnego Centrum Kultury w Gorzycach. W programie: pokaz miodobrania o godzinie 16.00 i 17.00 (na sali GCKG), warsztaty odlewu i tworzenia świec woskowych, konkurs plastyczny "Malujemy uliki weselne", warsztaty origami "Pszczółkowo", ogłoszenie wyników konkursów pilotażowych, wręczenie nagród, "Miodowa" kawiarenka (KGW Gorzyce), dmuchaniec dla maluchów, malowanie buziek, słodka niespodzianka od sołtysa Gorzyc.

15.00 GOKiR Mszana oraz OSP w Mszanie zapraszają na piknik rodzinny do mszańskiego parku. W programie głównie atrakcje dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka: warsztaty czekoladowe, animacje oraz gry i zabawy strażackie. W parku staną dmuchańce w kształcie remizy, gaśnicy i wozu strażackiego. Na scenie wystąpią m.in. zespoły: "Garden Folk", "Kamerton" i "Vocalski" oraz Orkiestra Rozrywkowa Gminy Mszana. Kulminacją zabawy będzie pokaz gaszenia budynku przygotowany przez OSP w Mszanie.

17.30 Wójt Gminy Lubomia oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Lubomi zaprasza na wyjątkowy i niepowtarzalny koncert z okazji DNIA MATKI, który odbędzie się w Kościele p.w. Św. Antoniego w Syryni.


PONIEDZIAŁEK - 30 maja

17.00 Taneczne show. Pokaz formacji Let's Dance w Ośrodku Kultury w Czyżowicach. Nie zabraknie pięknych strojów, ciekawych rekwizytów oraz poruszającej muzyki. Mali tancerze pokażą co potrafią! To będzie prawdziwe show! Pokaz dedykowany jest rodzicom. Wstęp wolny.


ŚRODA - 1 czerwca

14.00 - 19.00 Na stadionie miejskim przy ul. Bogumińskiej 8 w Wodzisławiu odbędzie się Międzynarodowy Dzień Dziecka na sportowo. Na najmłodszych wodzisławian w godz. od 14:00 do 19:00 czeka wiele atrakcji, w tym m.in. dmuchańce, zawody sportowe i konkursy z nagrodami.

17.00 Dzień Dziecka w Ośrodku Kultury w Czyżowicach - pokaz iluzji wraz z warsztatami. Zapisy i wpłaty 15 zł w Ośrodku Kultury w Czyżowicach (tel. 32 45 13 288).


Zobacz co ciekawego u sąsiadów

Raciborski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 26 maja - 1 czerwca

Jastrzębski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 26 maja - 1 czerwca

Żorski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 26 maja - 1 czerwca

Rybnicki imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 26 maja - 1 czerwca

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].