Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rybnicki imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 26 maja - 1 czerwca

Festiwal Around The Rock w Czerwionce-Leszczynach, atrakcje na Dzień Dziecka w: Rybniku oraz Boguszowicach, 40. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej im. Tadeusza Paprotnego oraz koncert Majki Jeżowskiej z zespołem w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami w powiecie rybnickim.

Rybnicki imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 26 maja - 1 czerwca
Kolejna edycja Festiwalu Around The Rock w Czerwionce-Leszczynach już w sobotę. (fot. Aneta Kanik)

CZWARTEK - 26 maja

19.00 w Teatrze Ziemi Rybnickiej wystąpi Grażyna Brodzińska w wyjątkowym koncercie p.t. ''DLA CIEBIE MAMO...'' Kipiący przebojami koncert w wykonaniu Teatru Muzycznego Orpheum ze specjalnym udziałem Primadonny polskiej sceny muzycznej, Grażyny Brodzińskiej. Bilety: 100/120zł - Kasa Teatru Ziemi Rybnickiej tel: 32 42 22 320.


PIĄTEK - 27 maja

18.00 Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Świerklanach zaprasza na spektakl pt.: "Wesele", w którym zagrają przedstawiciele działającego po sąsiedzku, Teatru KREDENS. Bilety w cenie 10 zł można będzie nabyć w dniu spektaklu.

18.00 i 20.00 Teatr Ziemi Rybnickiej zaprasza na "Uroczysko" -  widowisko teatralne łączące w sobie taniec i śpiew z historią utraty bliskiego. Tradycje słowiańskie przejawiające się w pieśniach, układach choreograficznych, kostiumach i scenografii łącza się z teorią Elisabeth Kubler-Ross o pięciu etapach żałoby. Bilety: 15 zł ulgowe i 20 zł normalny.


SOBOTA - 28 maja

10.00 PTTK Oddział w Rybniku (Komisja Turystyki Kolarskiej), MOSiR Rybnik oraz AKTYWNI zapraszają na rajd rowerowy na trasie Rybnik - Stodoły. Udział w rajdzie jest BEZPŁATNY. MIEJSCE ZBIÓRKI GRUPY z RYBNIKA: parking rowerowy przed kąpieliskiem "RUDA". TRASA: kąpielisko "RUDA" - Przystań Kajakowo-Rowerowa "AKTYWNI" (ul. Ks. Szramka 11, Rybnik - Stodoły). ZBIÓRKA GRUPY z RYBNIKA: 9:45. START GRUPY z RYBNIKA: 10:00.

10.30 Bowlingowy Dzień Dziecka w PINK Bowling & Club w Rybnik Plaza. Sekcja bowlingowa Fundacji Elektrowni Rybnik zaprasza dzieci w wieku od 6 do 15 lat do wspólnej zabawy. Cena 20 zł. Obowiązują zapisy u kierownika sekcji pod nr tel. 727 901 122. Liczba miejsc ograniczona.

15.00 Rybnicka Akademia Piłkarska w halo! Rybnik. W programie przedstawienie filozofii Akademii, tajniki prowadzenia zajęć sportowych dla najmłodszych oraz krótki treningi piłkarski dla chętnych.

16.00 Warsztaty przyrodnicze w Domu Kultury w Boguszowicach.  Mali Tropiciele Wielkich Przygód – Co w trawie piszczy? Warsztaty to unikalna okazja do tego, aby Twoje dziecko w trakcie świetnej zabawy dowiedziało się wielu interesujących rzeczy na temat świata przyrody. Zajęcia poprowadzą Jagoda Barchańska ekoedukatora i Monika Laksa – hortiterapeutka z Fundacji Ogrody Przyszłości z Katowic. Bilet: 25 zł dziecko z opiekunem.

17.00 Festiwal Around The Rock w Czerwionce-Leszczynach. Festiwal w ramach obchodów 60-lecia nadania praw miejskich Czerwionce i Leszczynom. Oficjalny harmonogram festiwalu: 16.30 – OTWARCIE BRAM, 17.20 – ROZPOCZĘCIE FESTIWALU, 17.30 – FARBEN LEHRE, 19.00 – AFROMENTAL, 20.30 – AGNIESZKA CHYLIŃSKA, 22.00 – ORGANEK, 23.30 – DEZERTER, 00.45 – ZAKOŃCZENIE. Bilety w cenie 120 zł. Festiwal odbędzie się w Leszczynach na boisku sportowym przy ul. Brzozowej 1.

17.00 Teatr Ziemi Rybnickiej zaprasza na finał 40. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej im. Tadeusza Paprotnego oraz koncert Majki Jeżowskiej z zespołem. W pierwszej części koncertu wystąpią finaliści festiwalu przy akompaniamencie zespołu muzycznego. Każdy występ podlega ocenie jury, które wyłoni laureatów poszczególnych kategorii oraz przyzna Grand Prix. W ramach koncertu finałowego wystąpi wykonawczyni i autorka wielu przebojów dla dzieci - Majka Jeżowska z zespołem. Bilety: 15 zł (dzieci) i 25 zł (dorośli).

18.00 Dom Kultury w Boguszowicach zaprasza na koncert pieśni neapolitańskich w wykonaniu znanego i cenionego tenora Juliusza Ursyna-Niemcewicza z towarzyszeniem Orkiestry im. F. Telemanna pod kierownictwem artystycznym Piotra Sadowskiego. Bilet: 35 zł – normalny, 25 zł – ulgowy (senior/uczeń/student).


NIEDZIELA - 29 maja

9.00 Wędkarski Dzień Dziecka przy sklepie SUM w Rybniku - Orzepowicach. Sekcja wędkarska Fundacji Elektrowni Rybnik zaprasza dzieci od 6 do 18 roku życia na zawody wędkarskie metodą dowolną. Udział jest bezpłatny. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Liczba miejsc ograniczona.

16.00 w Teatrze Ziemi Rybnickiej odbędzie się niepowtarzalny koncert: DZIEŃ MATKI Z RADIEM SILESIA. Przed nami ponad trzy godziny zabawy pełnej humoru, który zapewni jedyny i niepowtarzalny Andrzej Miś. Ponadto na scenie największe gwiazdy śląskiej sceny muzycznej: Karolina Trela, zwyciężczyni Szlag Listowego hitu roku  (autorka przeboju „Tyn fajni chop”) ; legendarna Szlagier Maszyna, która porywa do zabawy od dekad; Jacek i Jolanta Kierok (któż nie zna tych piosenek? „Podaruj mi jedną gwiazdę”, „Sierra Madre”, a zaśpiewają również swoje najnowsze przeboje); Brygida i Robert Łukowscy. Bilety: 70zł miejsca na balkonie oraz 80 zł miejsca na parterze.

17.00 „Dzień Matki” - koncert Mateusza Mijala w Domu Kultury w Rybniku-Niewiadomiu. Wstęp 30 zł - normalny, 25 zł - ulgowy (z Kartą Seniora i Dużej Rodziny).


ŚRODA - 1 czerwca

16.00 Dzień Dziecka w Parku Osiedlowym w Rybniku-Boguszowicach. W programie: strefa dla maluchów, zabawy na scenie, warsztaty artystyczne, bezpłatne dmuchańce, bezpłatny popcorn i wata cukrowa. Wstęp wolny!

17.00 "Nasz kolega Pinokio", spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Dziecięcego "Rozróba" w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Bilety: 10 zł.

17.30 Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Świerklanach zaprasza na spektakl dla dzieci „Grzeczne dzieci segregują śmieci”. Oprócz przedstawienia zaplanowano z okazji Dnia Dziecka wiele innych atrakcji. Wstęp wolny.


Zobacz co ciekawego u sąsiadów

Raciborski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 26 maja - 1 czerwca

Jastrzębski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 26 maja - 1 czerwca

Żorski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 26 maja - 1 czerwca

Wodzisławski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 26 maja - 1 czerwca

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].