Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wandale w Kuźni Raciborskiej. Wykręcili prawie 30 żarówek z oświetlenia choinki

Doroczne rozświetlenie choinki w Kuźni Raciborskiej chwilowo stanęło pod znakiem zapytania. Stało się tak, bo ktoś postanowił zniszczyć pracę społeczników. - Przesłanie dla tych, którzy niszczą cudzą pracę: pamiętajcie karma wraca - skwitowali strażacy-ochotnicy.

Wandale w Kuźni Raciborskiej. Wykręcili prawie 30 żarówek z oświetlenia choinki
Tak prezentowała się zeszłoroczna choinka, która stanęła na Placu Zwycięstwa w Kuźni Raciborskiej

W niedzielę, 19 grudnia, na Placu Zwycięstwa w Kuźni Raciborskiej odbędzie się doroczny jarmark świąteczny. To spotkanie, w ramach którego m.in. oficjalnie rozświetlana jest choinka. Niestety, ofiarą wandali padło świąteczne drzewko. - Nie wiemy, po co komu takie żarówki i dlaczego nie szanuje cudzej pracy - napisali strażacy-ochotnicy w mediach społecznościowych, wyliczając, że ktoś wykręcił prawie 30 żarówek. We wpisie strażacy deklarują, że zrobią wszystko, aby choinka rozbłysnęła, wszak jest ona symbolem pamięci o tych, którzy odeszli.

Jarmark w Kuźni Raciborskiej to kolejny akcent świąteczny na terenie gminy. Przypomnijmy, nie tak dawno na Placu Zwycięstwa odbyło się spotkanie z Mikołajem (czytaj więcej: Karuzela, świąteczna kolejka i Mikołaj. Takiego spotkania w Kuźni Raciborskiej jeszcze nie było). - Będzie można nabyć między innymi żywe choinki, gorącą czekoladę, gofry bąbelkowe, ciasta i ciasteczka, pajdę chleba ze smalcem, kawę, zimową herbatkę i nie tylko. Na najmłodszych będzie czekać fotościanka, karuzela i mnóstwo innych atrakcji - tak Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej anonsuje niedzielne wydarzenie, które rozpocznie się o 16.00. Organizatorem spotkania są: MOKSiR i OSP w Kuźni Raciborskiej.

Zobacz, jak było podczas zeszłorocznego spotkania w Kuźni Raciborskiej:

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Jan@Niezbedny 19.12.2021 09:58
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~fanklubprezesa (46.223. * .113) 19.12.2021 06:28
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

No, no... Będzie można 'nabyć' pajdę chleba ze smalcem. Nabyć na drodze kupna oczywiście. Złodzieje nabyli 30 żarówek i też się narobili.

~Nergal (80.49. * .77) 18.12.2021 23:09
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Kuźnia i jej perypetie są znane w całym powiecie, 80% patologi robi swoje. 20% ludzi się stara i robi wszystko by było normalnie. Niestety nie da się.

Jan@Niezbedny 18.12.2021 22:51

Dziwi to kogoś ze na kuźni zniszczyli , ukradli ?