Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nowe obostrzenia. Czy będziemy mieć normalne święta?

1 grudnia rząd ogłosił nowe obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa. Mają obowiązywać do 17 grudnia, jednak sytuacja z zarażeniami zmienia się każdego dnia, więc niewykluczone, że Święta Bożego Narodzenia również nie obejdą się bez obostrzeń.

Nowe obostrzenia. Czy będziemy mieć normalne święta?
Zdjęcie poglądowe: Unsplash

Nowe obostrzenia. Czy będziemy mieć normalne święta?

Trudno sobie przypomnieć, kiedy ostatni raz mogliśmy obchodzić spokojne święta, podczas których tematem głównym nie był koronawirus. Wiele osób miało nadzieję, że w 2021 w końcu uda się nam mieć normalne święta. Niestety, wraz z 1 grudnia, w życie weszły nowe obostrzenia, które co prawda potrwają do 17 grudnia, jednak nie mamy pewności, że do Wigilii nie pojawią się nowe. 

Nowe obostrzenia

Jeżeli przypadek ktoś z twojej rodziny przyjedzie do was na święta aż z Botswany, Zimbabwe, Lesotho, Mozambiku, Królestwa Eswatini, Namibii lub Republiki Południowej Afryki, to mimo negatywnego testu, muszą odbyć 14-dniową kwarantannę. 

Podobnie jest w sytuacji osób przybywających z poza strefy Schengen. Ich również obowiązuje 14-dniowa kwarantanna. Mogą się z niej zwolnić jedynie w przypadku negatywnego testu PCR wykonanego po upływie 8 dni od przekroczenia granicy. 

Od teraz limit osób na metr kwadratowy w galeriach handlowych, w klubach, na koncertach itd., to już nie 10 mkw. na osobę, a 15 mkw.

Obecny limit osób na imprezach to 100.

W kościołach, teatrach, basenach, czy aquaparkach, obłożenie może wynosić 50%, zamiast 75%, jak było do tej pory. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].