Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Cieszyn podpatruje Rydułtowy w tym, jak dbać o seniorów

Stowarzyszenie Moje Miasto zrzesza ludzi aktywnych, niezależnych politycznie, chcących wspierać swoją wiedzą i doświadczeniem rozwój inicjatyw lokalnych. Z ich doświadczenia chcieli zaczerpnąć również urzędnicy z Cieszyna. 

Cieszyn podpatruje Rydułtowy w tym, jak dbać o seniorów
Od lewej Pani Katarzyna Fujcik - z Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „Być Razem”, Krzysztof Kasztura – I wiceburmistrz Cieszyna, Teresa Zacharewicz – liderka klubu seniora „Sami Swoi” i Marek Wystryk, prezes Stowarzyszenia Moje Miasto z Rydułtów

W rydułtowskiej świetlicy dla seniorów z wizytą studyjną zawitali pracownicy Urzędu Miasta Cieszyn wraz z zastępca burmistrza  Krzysztofem Kaszturą, a także inspektorem ds. organizacji pozarządowych, osób starszych i niepełnosprawnych Marią Sobiecką oraz Katarzyną Fujcik z Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „Być Razem”. Celem wizyty było zapoznanie się z działalnością Stowarzyszenia Moje Miasto w obszarze polityki senioralnej z szczególnym uwzględnieniem realizacji rządowych projektów aktywizacji osób starszych.

Urzędnicy z Cieszyna dużo słyszeli o naszych działaniach w ramach działalności na rzecz osób starszych, sporo wyczytali i zobaczyli w Internecie, stąd ich zainteresowanie i chęć spotkania z nami. Warto przypomnieć, że Stowarzyszenie Moje Miasto już od 2012 roku zrealizowało 9 projektów współfinansowanych z środków Programu Aktywizacji Społecznej Osób Starszych (ASOS). Nasze projekty od początku spotykają się z bardzo dużym poparciem społeczności osób 60+ - powiedział nam prezes Stowarzyszenia Moje Miasto, Marek Wystyrk. 

Wzajemna wymiana doświadczeń 

Z szeregu działań proponowanych w ramach Rydułtowskiej Akademii Aktywnego Seniora 60+ korzysta średnio około 220 osób. Jak powiedział Marek Wystyrk, goście z Cieszyna byli zainteresowani m.in. tym, skąd w Stowarzyszeniu Moje Miasto czerpią pomysły do działania, jak wygląda realizacja projektów, z jakich zasobów korzystają (ludzkich i materialnych), a także jakie są warunki regulaminów i wymogi formalne konkursów. 

W spotkaniu, oprócz Marka Wystyrka i koordynatorki klubów seniora Iwony Nieszczesny wzięli udział seniorzy z Klubu Seniora „Sami Swoi” i burmistrz Rydułtów Marcin Połomski, który również podkreślił duży wkład Stowarzyszenia Moje Miasto w realizację polityki senioralnej na terenie miasta. - Spotkanie zakończyliśmy wzajemną obietnicą naszej  rewizyty w Cieszynie. Urzędnicy z Cieszyna zaproponowali nam m.in. zwiedzanie browaru i zamku oraz spotkania z przedstawicielami cieszyńskich organizacji. Oceniamy, że ta wizyta była przede wszystkim dla nas bardzo miłą niespodzianką jako organizacji, którą dostrzegli urzędnicy z Cieszyna a także okazją do nawiązania nowych owocnych kontaktów - powiedział M. Wystyrk. 

Jakie będą dalsze kroki? 

Konkretne plany to odwiedziny klubu seniora w Cieszynie i spotkanie z organizacjami pozarządowymi działającymi w obszarze polityki senioralnej oraz kulturalnej. Wymiana doświadczeń, wspólne warsztaty manualne. - To na początek bo w zasadzie dopiero mieliśmy się okazję zapoznać. Na pewno padły deklaracje wzajemnej współpracy. Czas pokaże jak to będzie rzeczywiście wyglądało - tymi słowami podsumował spotkanie M. Wystyrk. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].