Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Utrudnienia w ruchu na drodze od Pogrzebienia do Rzuchowa

Utrudnienia potrwają pięć dni i będą mieć związek z ułożeniem ostatniej warstwy bitumicznej drogi.

Utrudnienia w ruchu na drodze od Pogrzebienia do Rzuchowa
Drogowcy informują o czasowym zamknięciu drogi od Złotej Iglicy w Pogrzebieniu do skrzyżowania z ulicą Pszowską w Rzuchowie. Zdjęcie ilustracyjne (arch. Nowiny.pl).

- Generalny wykonawca firma DROG-BUD informuje iż od dnia 21.10.2021 do 26.10.2021 planowane są roboty bitumiczne całą szerokością jezdni od Zajazdu Złota Iglica do skrzyżowania z ul. Pszowską wraz ze skrzyżowaniem. Prace będą polegały na ułożeniu ostatniej warstwy bitumicznej. W związku z powyższym uprasza się mieszkańców o pozostawienie pojazdów poza odcinkiem na którym będą trwały prace oraz stosowanie się do poleceń kierujących ruchem i nadzoru - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej raciborskiego magistratu.

W trakcie prowadzenia prac droga będzie całkowicie zamknięta. Dotyczyć to będzie również wlotów dróg bocznych oraz dojazdów do posesji na odcinkach, na których prowadzone będą prace.

- Prace będą prowadzone w godzinach 6.00 - 19.00 jednak z uwagi na proces technologiczny wjazd na posesje będzie możliwy od godz. 22.00. Prosimy o wyprowadzanie pojazdów poza teren robót do godziny 6.00 rano. Jednocześnie informujemy iż od 18.10 rozpoczną się prace przygotowawcze polegające na sprzątaniu nawierzchni co będzie wymagało czasowego zamknięcia całej szerokości jezdni. Od 27.10.2021 będą prowadzone prace wykończeniowe na skrzyżowaniach co będzie wymagało czasowego bądź całkowitego zamknięcia dojazdu do skrzyżowania. - informują drogowcy.

Oto harmonogram zaplanowanych prac:

  • 18-20.10.2021 r. - sprzątanie nawierzchni przygotowanie do prac bitumicznych - możliwe czasowe zamknięcia
  • 21-22.10.2021 r. - układanie nawierzchni pełną szerokością - całkowite wyłączenie z ruchu, brak możliwości przejazdu
  • 24-25.10.2021 r. - układanie nawierzchni pełną szerokością - całkowite wyłączenie z ruchu, brak możliwości przejazdu
  • 26-29.10.2021 r. - układanie nawierzchni na dojazdach do skrzyżowań - częściowe bądź całkowite zamknięcie dojazdów

W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych terminy prace mogą ulec wydłużeniu.

źródło: UM Racibórz, oprac. żet

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].