Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dni Kuźni odwołane przez niepewną pogodę. Odbędzie się za to rajd rowerowy z piknikiem rodzinnym

Zaplanowane na najbliższy weekend Dni Kuźni Raciborskiej zostały odwołane. - To była trudna decyzja, ale nie mogła zapaść inna. Z wydarzeniem, o ile pozwolą na to obostrzenia sanitarne, będziemy chcieli jeszcze wrócić w tym roku - mówi Anna Kijek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji.

Dni Kuźni odwołane przez niepewną pogodę. Odbędzie się za to rajd rowerowy z piknikiem rodzinnym
Anna Kijek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej zapowiada, że w planach jest organizacja tego wydarzenia, ale w innym terminie i pod inną nazwą.

To miały być inne, niż dotąd organizowane na terenie gminy Dni Miasta (to wydarzenie, które wcześniej organizowano pod nazwą Pożegnanie Lata). Postanowiono je rozproszyć w różne części, aby w jednym miejscu nie gromadzić zbyt wiele osób. Do wydarzenia jednak nie dojdzie, z racji niepewnej pogody.

Pozostaje rajd

W planach było zorganizowanie atrakcji na terenie osiedla, kąpieliska „Wodnik”, Placu Zwycięstwa i Stadionu Miejskiego, gdzie miały odbywać się m.in.: festiwal kolorów, zabawa z DJ-em i potańcówka. Na to pozostaje jednak poczekać dłużej.

Z zaplanowanych atrakcji pozostaje Rodzinny Rajd Rowerowy, który wyruszy w niedzielę, o godzinie 14.00 (biuro zawodów czynne od godziny 12.00) ze stadionu. Jak zapowiada dyrektor Kijek, poza rowerowymi zmaganiami i licznymi niespodziankami na trasie rajdu, przygotowanych zostanie szereg dodatkowych atrakcji w ramach rodzinnego pikniku. Na płycie stadionu będzie dmuchany plac zabaw, mini gastronomia, pokazy modeli latających, stoisko edukacyjne Nadleśnictwa Rudy Raciborskie, stoisko informacyjno-promocyjne Gaz-Systemu z pokazami, konkursami i nagrodami dla dzieci i dorosłych.

Dogodny termin

Anna Kijek wyjaśnia, że to nie jest rezygnacja z tegorocznych Dni Kuźni, a przesunięcie wydarzenia na późniejszy termin, o ile wtedy pozwolą na to restrykcje sanitarne. - Będzie to stricte Pożegnanie Lata, które chcielibyśmy zorganizować we wrześniu - dodaje pani dyrektor.

Ludzie

Anna Kijek

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].