Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Memoriał strażacki nr 28 znów przełożony o rok. Zdecydowały opinie Sanepidu i Policji


Memoriał im. kpt. Andrzeja Kaczyny i dh. Andrzeja Malinowskiego planowano 21 i 22 sierpnia. W tym roku miał być połączony z Dniami Raciborza przełożonymi na drugi miesiąc wakacji. Na czerwcowym posiedzeniu rady miasta Stanisław Borowik organizujący imprezę ogłosił, że jest zmuszony znów ją przełożyć.

Memoriał strażacki nr 28 znów przełożony o rok. Zdecydowały opinie Sanepidu i Policji

Piotr Kupicha z grupy Feel i Stanisław Borowik na 27. Memoriale w sierpniu 2019 roku

Jeden z nestorów raciborskiego samorządu i dyrektor Memoriału Stanisław Borowik zdecydował się na wykorzystanie transmisji internetowej obrad Rady Miasta Racibórz i na ich zakończenie, przed godz. 1.00 w nocy, już 1 lipca, podał z nieukrywanym smutkiem, że na imprezę będzie trzeba zaczekać do 2022 roku.

Borowik wytłumaczył, że konsultował swą decyzję ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo, zwłaszcza epidemiczne - miejscowym sanepidem oraz raciborską komendą policji. Po tych rozmowach zdecydował, że nie zorganizuje w tym roku największej w powiecie letniej imprezy plenerowej.

Dyrektor Memoriału dodał, że wiele formalności już podopinał, w tym miał wstępne ustalenia z wykonawcami (w mediach Borowik podawał, że ściągnie do Raciborza Grubsona i LemON). Odstąpienie od organizacji wydarzenia w ostatnim momencie oznaczałaby dlań zobowiązanie finansowe.

W planach wydarzeniu miały towarzyszyć również popularne w ubiegłych latach zawody sportowe, w tym rywalizacja strażaków.

W tym roku Memoriał miał być niejako finałem Dni Raciborza, które magistrat chce zorganizować w sierpniu w formule kilku mniejszych wydarzeń w różnych lokalizacjach. Tak urząd zamierza sprostać wymogom sanitarnym

W tegorocznym budżecie Raciborza radni zaplanowali 90 000 zł na dofinansowanie 28. Memoriału im. kpt. Andrzeja Kaczyny i dh. Andrzeja Malinowskiego.

Stanisław Borowik na scenie ostaniej jak dotąd edycji Memoriału - w 2019 roku na placu Długosza

Ludzie

Stanisław Borowik

Strażak, radny miasta Racibórz, zmarł 20 października 2021 r.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].