Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Żartują, że z kranu leje się whisky. Mieszkańcom Wodzisławia Śl. nie jest jednak do śmiechu

Mętna i w rdzawym kolorze. Taka woda od kilku dni leci z kranów niektórych mieszkańców Wodzisławia Śl. - Gdy mieszkańcom zbraknie wody pitnej, PWiK dostarczy ją na indywidualne zgłoszenie - deklarują tamtejsi urzędnicy.

Żartują, że z kranu leje się whisky. Mieszkańcom Wodzisławia Śl. nie jest jednak do śmiechu
W Wodzisławiu Śl. nie brakuje mieszkańców, którzy odkręcają swoje "kurki" z niepokojem. Zdjęcie nadesłane przez pana Adama.

W Wodzisławiu Śl. nie brakuje mieszkańców, którzy odkręcają swoje "kurki" z niepokojem. - Od kilku dni z naszych kranów leci woda o barwie gliny, bardzo brudna i śmierdząca - zaalarmował nas czytelnik Adam. - Nikt się nie kwapi, by tę awarię usunąć - dodał i prosił o pomoc. Inny mieszkaniec Wodzisławia Śl. przekazał nam, że z jego kranu zamiast wody leje się... whisky. - Żartuję, ale wcale nie jest mi do śmiechu - mówił nam.

Więcej wody, większe ciśnienie

Okazuje się, że za problemy z wodą winne są upały. Jak donosi Radio 90, z powodu wysokich temperatur nastąpiło większe zapotrzebowanie na wodę. Ciśnienie, które do tej pory było w rurach, okazało się niewystarczające więc Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (PWiK) w Wodzisławiu Śl. poprosiło dostawcę wody, czyli Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów o zwiększenie ciśnienia. Skutek był taki, że większy przepływ wypłukał osady, które gromadzą się na stalowych rurach. Stąd rdzawy kolor wody.

PWiK pomoże

"Jeśli i Wy zauważyliście problem z brudną wodą w swoim domu, możecie zgłosić to zdarzenie wodnemu pogotowiu PWiK" pisze w mediach społecznościowych prezydent Mieczysław Kieca. Numery telefonów dostępne są TUTAJ. Na oficjalnej stronie wodzisławskiego urzędu możemy z kolei przeczytać, że gdy mieszkańcom zbraknie wody pitnej, PWiK dostarczy ją na indywidualne zgłoszenie. Ponadto "PWiK będzie także rozpatrywało Wasze indywidualne zgłoszenia w kontekście opłat za wodę, w dużych skupiskach ludzkich PWiK może podstawić kontener z wodą do celów gospodarczych, a jeśli doświadczycie jakichś zniszczeń w związku z sytuacją, również informujcie PWiK".

Ludzie

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

15 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Andygawen (31.0. * .202) 22.06.2021 08:13
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Co wy pieprzycie ze we wszystkich miastach jest tak samo?
Moja kuzynka z Jastrzębia ma idealną wodę, bo nie mają wody z Gornoąskich Wodociągów, tylko mają swój rurociąg z gór z Czech.

~Rybnik113 (188.137. * .65) 21.06.2021 16:53
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

Ten stan co macie w Wodzisławiu jest w całej Polsce. Wina Kiecy, Tuska i UE - naprawdę jak można być takim głąbem, żeby wine pogody zwalać na człowieka. Nie lej do basenu, nie podlewaj kwiatów w upał, a ciśnienie będzie.

~LewackiGrantNaukowy (178.36. * .73) 21.06.2021 12:28
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

A co do brudu w rurach, to on tam cały czas jest, tylko równomiernie wypłukiwany jest mało widoczny, w umywalce (ale otwórzcie sobie wnętrze spłuczki to westchniecie :))))) ). Kiedy jednak nastąpi kilka szarpnięć ciśnieniem na sieci, to efekt jest taki sam, jak po usuwaniu awarii, czyli cały ten szlam się zakotłuje i rzut jest chwilowo większy.

~LewackiGrantNaukowy (178.36. * .73) 21.06.2021 11:40
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Niestety, jak zwykle nie możecie ludzie liczyć na swoją wzajemną solidarność. Taki znak czasów. Kto tam dziś zrezygnuje z lania wody bez opamiętania w krzaczki, kwietniki i skalniaczki? Chyba jakiś prawdziwy, a nie farbowany ekolog. Przecież i służby miejskie muszą niezłe kubiki w te wszystkie ronda wylać. A narzekać nie macie na co. Idźcie na pierwszy lepszy ROD i zobaczcie, jak tam się licznik wody kręci i zapytajcie, czy ktoś się powstrzyma od podlewania (oni też mieszkają w blokach), żeby woda w kranach leciała czysta?

~PWiK (5.184. * .97) 21.06.2021 09:23
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

podlewania domowych ogródków

~PWiK (5.184. * .97) 21.06.2021 09:22
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

przyczyną koloru tej wody jest załączanie dodatkowych pomp aby doprowadzić ciśnienie wody w sieci
do standardowego poziomu
to prawdopodobny efekt napełniania przydomowych basenów i domowych ogródków

~Petersun (5.184. * .238) 21.06.2021 09:21
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Jakoś to będzie.

~Rdzawkiblukiecy (46.204. * .200) 20.06.2021 23:13
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

# Rura- a po to się tłumaczy że oni siedzą w różnych zarządach także wodociągach i trzepią dodatkowe kapuchy oprócz głodowej pensji prezia.

Don_C 20.06.2021 22:59
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

@SzambonurzBielska- po odejściu poprzedniego prezydenta od nie wiadomo czego myślałem że może być tylko lepiej. Niestety się myliłem. Spadochroniarz z Racka od strugania jabłek to kwintesencja partyjnego kolesiostwa i tumiwisizmu. Mistrz w robieniu z ludzi wariatów.

~Polo (5.184. * .153) 20.06.2021 22:54
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

A dlaczego nie ma wody ? Niby co ma zatrzymywać wodę w gruncie jak na potęgę wycina się drzewa, betonuje się wszystko co tylko się da i nie prowadzi odpowiedniej gospodarki wodnej tylko rabuje się na potęgę . Już niedługo nie będzie nawet lasów

Toffi 20.06.2021 22:29
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

... w Rybniku identyczny problem

~Rura (87.101. * .96) 20.06.2021 21:59
oceniono 5 razy
3
Zgłoś

W innych miastach jest to samo .Nie wiem po co Kieca się tłumaczy.

~Szambonur_z_Bielska (31.0. * .59) 20.06.2021 21:45
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

Wodociagi już dawno ostrzegały Kiece że do takiej sytuacji dojdzie. Stan rur w Wodzisławiu jest jeden z najgorszych w Polsce niestety to mieszkańcy wybrali takiego prezydenta miasta który nic z tym nie robi, efekty widać. I jeszcze dodam że wiceprezydent miasta od spraw niepotrzebnych zarabia ponad 10tys zł miesięcznie.

~Szkodagadac (87.207. * .228) 20.06.2021 21:26
oceniono 6 razy
-2

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~hydraulik (89.200. * .30) 20.06.2021 21:25
oceniono 7 razy
1
Zgłoś

Rozumiem że jutro dojdzie do natychmiastowych odwołań i zwolnień w Wodzisławskich wodociągach jak i w Wodzisławskim magistracie. W końcu ktoś w tym mieście musi wziąć odpowiedzialność za ten syf, Inaczej wzywam mieszkańców miasta o niepłacenie za wodę w tym miesiącu.