Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W kranach spadło ciśnienie. Rybnickie wodociągi apelują o oszczędzanie wody

PWiK w Rybniku przypomina, że pobór wody do napełnienia basenu czy podlewania ogródka może spowodować, że szczególnie w czasie upałów ciśnienie wody w sieci wodociągowej może ulec odczuwalnemu spadkowi.

W kranach spadło ciśnienie. Rybnickie wodociągi apelują o oszczędzanie wody

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w ostatnich dniach wydał ostrzeżenie przed upałem dla wszystkich województw. Temperatura maksymalna może wynieść nawet ponad 30 stopni Celsjusza. Szczególnie wtedy zapotrzebowanie na wodę rośnie. Warto wtedy zastanowić się, czy podczas największych upałów nie ograniczyć takich zwyczajnych - wydawałoby się – czynności, jak podlewanie ogródka, czy napełnianie basenów ogrodowych, których z roku na rok przybywa. Wszystko po to, aby wody w sieci nie zabrakło dla pozostałych odbiorców do zaspokojenia podstawowych celów bytowo-socjalnych takich, jak mycie się, gotowanie itp. - Nasze służby techniczne przez całą dobę monitorują stan ciśnienia wody w sieci, jednak szczególnie w najbliższych dniach, kiedy temperatury będą przekraczać nawet 30 stopni prosimy o rozsądne korzystanie z sieci wodociągowej - apelują pracownicy PWiK

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Fizjonom (185.94. * .29) 21.06.2021 09:06

Deszcz nie pada od paru dni, nie miesięcy, nie lat! A tu już wody brakuje? Zwykle oszustwo i szukanie powodów do kolejnych podwyżek.

~Hehdobre (46.204. * .68) 18.06.2021 16:15

Co by było jakby rybniczek przenieść do Grecji? Cały rok bez wody?