Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Śląskie Smaki przyciągnęły na Zamek Piastowski w Raciborzu tłum smakoszy spragnionych pysznego jedzenia i... dobrej rozrywki [ZDJĘCIA] [LIVE]

Pasztety, kiełbasy i wędliny z dziczyzny, słodkości jak u babci, rzemieślnicze lody i piwa, a do tego pokazy i występy gwiazd - Krzysztofa Respondka, Remigiusza Rączki, zespołów Video, Śląsk i Kombi - wszystko to składa się na XV Festiwal Śląskie Smaki, którego gospodarzem w tym roku jest Zamek Piastowski w Raciborzu.

Śląskie Smaki przyciągnęły na Zamek Piastowski w Raciborzu tłum smakoszy spragnionych pysznego jedzenia i... dobrej rozrywki [ZDJĘCIA] [LIVE]
13 czerwca Zamek Piastowski w Raciborzu stał się kulinarnym centrum Śląska.

- Pogoda jest znakomita dla degustowania śląskich potraw. Myślę, że każdemu narobiliśmy tutaj smaków - mówi Grażyna Wójcik, dyrektor Zamku Piastowskiego w Raciborzu.

Dyrektor Zamku Piastowskiego Grażyna Wójcik o Śląskich Smakach i ogromnej frekwencji, która... nie była zaskoczeniem

Śląskie Smaki na zamkowym dziedzińcu rozpoczęły się 13 czerwca o godz. 13.00. Na gości czeka kilkadziesiąt stoisk z regionalnymi przysmakami. Nie będzie fałszu w stwierdzeniu, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Sery, wędliny, kiełbasy, przetwory mięsne, dziczyzna, miody, likiery, wódki i piwa, lody, kołocze, sztrucle, szarlotki - to tylko część potraw, które można zakupić na kilkudziesięciu stoiskach.

O godzinie 14.00 wystąpił Krzysztof Respondek. Następny punkt programu to "Barbara lubi rabarbar w Raciborzu", czyli pokaz kulinarny Remigiusza Rączki i Agnieszki Jasińskiej. Jeszcze dziś:

  • 16.00-17.00 – występ zespołu Video
  • 17.30-18.00 - występ zespołu Singers
  • 19.00 – Koncert galowy Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny

Ponadto o godz. 21.15 przeniesiony z 12 czerwca koncert zespołu Kombii połączony z pokazem ogni.

Ludzie

Grażyna Wójcik

Była dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~ad_vocem (89.25. * .182) 14.06.2021 16:00

Nareszcie jakaś fajna impreza! Oby tak dalej.

~vir (85.14. * .66) 14.06.2021 11:04

Impreza masowa ?