Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jak urządzić taras?

Własny taras to marzenie niejednego z nas. Urządzenie tarasu nie jest skomplikowane. Nowoczesny taras może być zarówno wygodny, jak i funkcjonalny oraz estetycznie urządzony. Można skorzystać z pomocy fachowców, ale można też urządzić taras samodzielnie.

Jak urządzić taras?

Meble na taras

Podstawowym wyposażeniem tarasu są meble. Zazwyczaj na tarasie umieszcza się meble ogrodowe – stół i krzesła. Wybór mebli najczęściej zależy od ich trwałości, od naszych upodobań, od stylu, w jakim pragniemy urządzić taras oraz od możliwości finansowych.

Najtańsze meble to meble plastikowe. To jednak meble nietrwałe i niezbyt estetyczne. Lepiej wybrać komplety wiklinowe i rattanowe, choć i te meble mają swoje wady – są podatne na zabrudzenia i na blaknięcie koloru.

Najtrwalsze są meble metalowe. Nie szkodzą im promienie UV, deszcz, śnieg, wiatr. To meble bardzo solidne, wytrzymałe i trwałe. Mogą służyć wiele lat. Oprócz tradycyjnych mebli ogrodowych – stołu i krzeseł warto zdecydować się też na regały ze sklepu e-regaly.pl, na których możemy umieścić kwiaty doniczkowe lub skrzynki z kwiatami i innymi roślinami.

Usytuowanie tarasu

Duży wpływ na urządzenie tarasu ma jego usytuowanie. Inaczej zaaranżujemy taras znajdujący się po południowej stronie domu, inaczej taras po stronie północnej.

Taras od strony południowej będzie szybko się nagrzewał i nie można umieścić tam roślin, które wymagają cienia. Duże nasłonecznienie może też mieć negatywny wpływ na niektóre meble. Rattan lub plastik może szybko stracić kolor, a wyposażenie wiklinowe i drewniane może zacząć pękać. Negatywne działanie promieni słonecznych można ograniczyć, jeśli wyposażymy taras w zadaszenie lub w markizę chroniącą przed słońcem.

Strona północna to miejsce zacienione, więc jest tam najchłodniej. To też  miejsce, gdzie występuje największa wilgoć. Tutaj też nie każdy mebel się nadaje. Drewno to materiał najbardziej narażony na wilgoć. Dlatego najlepiej w tym miejscu postawić meble metalowe, technorattanowe lub plastikowe.

Na taras po stronie północnej trzeba też wybrać odpowiednie rośliny, które dobrze znoszą cień. To np. paprotka lub bluszcz pospolity.

Niezależnie od tego, czy posiadamy duży czy mały taras, należy zachować równowagę między elementami użytkowymi i ozdobnymi. Taras to miejsce, gdzie odpoczywamy, spożywamy obiady, urządzamy grille, zapraszamy gości, na tarasie też bawią się dzieci. Nie warto więc przesadzać z ozdobami. Taras powinien być miejscem wygodnym i bezpiecznym.

Materiał zewnętrzny

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].