Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Złożyli kwiaty w rocznicę 100-lecia Bitwy Olzańskiej [ZDJĘCIA]

23 maja 2021 roku, w słoneczny niedzielny poranek, w rocznicę 100-lecia Bitwy Olzańskiej przedstawiciele parlamentu, samorządów oraz mieszkańców złożyli kwiaty pod pomnikiem Powstańców Śląskich.

Złożyli kwiaty w rocznicę 100-lecia Bitwy Olzańskiej [ZDJĘCIA]
Moment porannego składania kwiatów pod pomnikiem

Równo 100 lat temu rozpoczęło się jedno z najbardziej krwawych starć III powstania śląskiego, znane w historiografii jako Bitwa Olzańska lub Bitwa pod Olzą. Zdaniem historyków, miała ona decydujący wpływ na wynik powstania. W setną rocznicę Bitwy pod Olzą, w niedzielę 23 maja rano, przy pomniku powstańczym w Olzie odbyła się mała uroczystość, podczas której oddano hołd powstańcom, którzy zginęli podczas bitwy. Wartę honorową wystawił oddział Wojsk Obrony Terytorialnej. Wieńce i kwiaty pod pomnikiem złożyli m.in. senator Ewa Gawęda, Czesław Sobierajski (w imieniu wojewody śląskiego). Obecny był również wójt gminy Gorzyce Daniel Jakubczyk

Dowiedz się więcej

O Bitwie Olzańskiej mieliśmy okazję pisać już w ubiegły weekend. Zachęcamy do zapoznania się z bardzo obszernym materiałem, okraszonym archiwalnymi zdjęciami Dziesiątki zabitych w walkach koło Olzy i Bukowa

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].