Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Posłanka Lenartowicz: mity, brednie i kłamstwa o tym, że z KPO będą środki na budowę drogi Racibórz - Pszczyna

W środę 6 kwietnia liderka raciborskiej Platformy Obywatelskiej zorganizowała briefing prasowy na temat Krajowego Programu Odbudowy. Skrytykowała tam zapowiedzi polityków prawicy, że te środki unijne posłużą budowie kolejnego etapu Drogi Regionalnej Racibórz - Pszczyna.

Posłanka Lenartowicz: mity, brednie i kłamstwa o tym, że z KPO będą środki na budowę drogi Racibórz - Pszczyna
Posłanka Lenartowicz i prezydent Polowy mówią co innego o pozyskiwaniu przez Racibórz środków unijnych z Krajowego Programu Odbuodwy

Materiał wideo:

Według posłanki nie może być mowy o pozyskaniu poprzez Krajowy Program Odbudowy środków unijnych na połączenie Raciborza z Rybnikiem drogą szybkiego ruchu, jaką jest Regionalna Droga Racibórz - Pszczyna. - Tego tam nie ma i być nie może - stwierdziła Gabriela Lenartowicz na swoim briefingu. Dodała, że finansowanie z tego źródła dotyczy wyłącznie dróg krajowych, a nawet tzw. zachodnia obwodnica Raciborza nie znajduje się na rządowej liście 100 obwodnic. Tym bardziej, według posłanki, nie można liczyć w Raciborzu, że dotacja unijna trafi na dokończenie budowy RDRP.

- To jest droga wojewódzka, potężna inwestycja. Jej nie może być w Krajowym Programie Odbudowy - zaznacza Gabriela Lenartowicz.

Liderka PO w Raciborzu uważa, że twierdzenie o finansowaniu z KPO budowy kolejnego etapu budowy drogi Racibórz - Pszczyna, to opowiadanie bredni.

- Taki ktoś zwyczajnie kłamie, wprowadza opinię publiczną w błąd - podkreśliła.

Wcześniej, w piątek 30 kwietnia, prezydent Raciborza Dariusz Polowy mówił na raciborskim rynku, promując z politykami prawicy Krajowy Program Odbudowy, że liczy na sfinansowanie ze środków unijnych "bardzo priorytetowego dla Raciborza" kolejnego etapu budowy RDRP. - Z sąsiednimi samorządami i samorządem województwa pracujemy nad tym, by wstrzelić się i zaabsorbować te środki zgodnie z przyjętym harmonogramem budowy tej drogi - podkreślił wtedy włodarz miasta.

Ludzie

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
norud 06.05.2021 16:50

jedna osoba twierdzi że :

"Posłanka Lenartowicz: mity, brednie i kłamstwa o tym, że z KPO będą środki na budowę drogi Racibórz - Pszczyna"

druga osoba twierdzi że ;

"prezydent Raciborza Dariusz Polowy mówił na raciborskim rynku, promując z politykami prawicy Krajowy Program Odbudowy, że liczy na sfinansowanie ze środków unijnych "bardzo priorytetowego dla Raciborza" kolejnego etapu budowy RDRP."

jaki będzie wynik ?