Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Skrzyżowanie przy mleczarni do przebudowy, nowe światła na mycie

Akomodacyjna sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Opawskiej, Bogumińskiej i Jana Pawła II, a także wydłużenie lewoskrętu, wydzielenie prawoskrętu i przeniesienie zatok autobusowych na Starowiejskiej przy skrzyżowania z Głubczycką - to najważniejsze założenia planów inwestycyjnych GDDKiA na najbliższe lata w Raciborzu. Aktualnie powstaje również dokumentacja projektowa chodnika i ścieżki rowerowej przy krajówce w Miedoni.

Skrzyżowanie przy mleczarni do przebudowy, nowe światła na mycie
Wiceprezydent Dominik Konieczny, prezydent Dariusz Polowy, dyrektor katowickiego oddziału GDDKiA Marek Niełacny wraz ze współpracownikiem podczas spotkania w raciborskim magistracie. Podczas spotkania rozmawiano o tym, jak poprawić płynność ruchu drogowego w mieście.

Mniejsze korki na mycie

Na drugi kwartał tego roku zaplanowano modernizację sygnalizacji świętlnej na tzw. mycie, czyli skrzyżowaniu DK 45 z DW 916 (ul. Opawska, Jana Pawła II, Bogumińska). Szacunkowy koszt prac to 140 tys. zł. - W ramach zadania, sterownik sygnalizacji zostanie dostosowany do możliwości pracy akomodacyjnej, co poprawi płynność ruchu na skrzyżowaniu i zredukuje zatory tworzące się w godzinach szczytu komunikacyjnego. Częścią zadania jest także doświetlenie przejść dla pieszych w obrębie skrzyżowania - informuje raciborski magistrat.

Nowości na skrzyżowaniu przy mleczarni

To nie koniec inwestycji GDDKiA w Raciborzu. Już w przyszłym roku ruszą prace nad dokumentacją, a w kolejnym roku wykonana zostanie sygnalizacja świetlna i przebudowa skrzyżowania ulic: Głubczyckiej, Starowiejskiej i Cegielnianej.

Miasto Racibórz w pismach do GDDKiA wskazywało, że związku z dużym ruchem na DW 416 generowanym m.in. przez pracowników zakładu Eko Okna utrudnione jest włączenie się do ruchu na tym skrzyżowaniu z DK 45, a praktycznie niemożliwe jest wybranie kierunku na wprost z ul. Starowiejskiej w ulicę Cegielnianą. Wnioski kierowane do krajowego zarządcy drogi zostały wzięte pod uwagę w planach inwestycyjnych GDDKiA na 2023 rok.

Inwestycja obejmie budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu DK 45 z drogą wojewódzką nr 416 wraz ze zmianą układu komunikacyjnego skrzyżowania poprzez:

  • wydłużenie lewoskrętu,
  • wydzielenie relacji skrętnej w prawo,
  • przesunięcie zatok autobusowych ze strefy bezpośredniego oddziaływania skrzyżowania.

- Obiecałem pilotować sprawy oczekiwanych przez nas przedsięwzięć na krajówce i tak też się dzieje. Współpraca układa się więcej niż dobrze. Na dziś możemy mówić o kilku planowanych do realizacji inwestycjach: modernizacji świateł na Mycie, nowej sygnalizacji i przebudowie newralgicznego skrzyżowania przy mleczarni, poprawie bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych wzdłuż DK 45 i zaplanowanej w nieco dalszej perspektywie czasowej budowie chodnika i ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Kwiatowej. Jedno z zadań – dotyczące ustawienia sygnalizacji świetlnej wzbudzanej przy ul. Gdyńskiej chcemy zrealizować odrębną procedurą na mocy porozumienia z GDDKiA. Mamy zielone światło, o szczegółach poinformujemy wkrótce – informuje prezydent Raciborza Dariusz Polowy.

źródło: UM Racibórz, oprac. ż

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~KptSowa (5.173. * .38) 29.04.2021 19:50

Jeszcze możliwość skrętu w lewo z Londzina w stronę Glubczyckiej i Kozielskiej. Obecne rozwiązanie zwiększa ruch na Mariańskiej oraz stwarza zagrożenie na Reymonta przez zawracanie obok straży pożarnej. Dodatkowe rondo na skrzyżowaniu Reymonta i Londzina ochroni też pieszych na przejściu za zakrętem.

~Agricola (85.10. * .86) 29.04.2021 14:31

Miasto ciągle korzysta z kontaktów Wosia w dyrekcji w Katowicach