Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Miasto szuka najemcy dla ogródka letniego

PSZÓW Burmistrz ogłosił negocjacje w sprawie dzierżawy nieruchomości z przeznaczeniem na ogródek letni. Jak podkreślają urzędnicy w obiekcie będzie możliwa sprzedaż piwa w obrębie Parku Jordanowskiego przy rynku.

Miasto szuka najemcy dla ogródka letniego
Minimalny czynsz za dzierżawę ogródka letniego według propozycji burmistrza ma wynieść 900 zł plus VAT

Przedmiotem negocjacji było ustalenie stawki czynszu za dzierżawę części działki nr 683/7 o pow. 180 m2 stanowiącej własność Miasta Pszów, położonej w Pszowie przy ul. Pszowskiej, w północno-wschodniej części Parku Jordanowskiego. Dzierżawca zobowiązany będzie m.in. do ustawienia stolików i krzeseł oraz punktu sprzedaży i ewentualnych parasoli z zaznaczeniem, iż Miasto preferować będzie meble wykonane z drewna i stali, a także do zapewnienia bezpieczeństwa osobom przebywającym na terenie ogródka.

Warto dodać, że już kilka lat temu lokalizacja ogródka z piwem blisko Parku Jordanowskiego wzbudziła kontrowersje i oburzenie mieszkańców. Zdaniem władz odległość jest jednak bezpieczna. Z punktu widzenia prawa nie ma żadnej kolizji. Tak uznano już w trakcie projektowania przestrzeni.(ska)

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~PikiPszof (45.76. * .246) 23.04.2021 10:16

A gdzie wy macie, wychowanie w trzeźwości? Tworzycie kolejnych alkoholików, czy nikt tego nie widzi? Już teraz, skwery, ławki okupowane są przez pijaków. Nikt nie kupi drogiego piwa w ogródku.

~Lopo (46.204. * .201) 23.04.2021 09:11

Zaś sikacz tysskie za 6 zeta?dzięki nie skorzystam

~Pszowikkk (46.134. * .138) 23.04.2021 09:04

Tylko niech tam leja piwo a nie jakies sikacze