Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Synoptycy ostrzegają przed roztopami. Czy grozi nam powódź?

Choć RZGW w Gliwicach jest gotowe do przeprowadzenia akcji piętrzenia wody w polderze Buków oraz zbiorniku Racibórz, to póki co nie przewiduje się, aby w najbliższych dniach zaszła konieczność uruchomienia tych obiektów.

Synoptycy ostrzegają przed roztopami. Czy grozi nam powódź?
Zdjęcie poglądowe (PGW Wody Polskie).

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie* opublikowało prognozę niebezpiecznych zjawisk w województwie śląskim (szczegóły w załączniku). Najpierw możemy spodziewać się marznących opadów, których skutkiem będzie gołoledź (17.02 godz. 7.30 - 18.02 godz. 7.30), a następnie roztopów (18.02 godz. 7.30 - 20.02 godz. 7.30).

Zapytaliśmy w Regionalnym Zarządzie Gospodarki Wodnej w Gliwicach, czy według wiedzy pracowników tej instytucji sytuacja może być na tyle poważna, że zaistnieją przesłanki do uruchomienia polderu Buków oraz zbiornika Racibórz.

Marcin Jarzyński, zastępca dyrektora RZGW w Gliwicach ds. ochrony przed powodzią i suszą odpowiedział nam, że choć oba obiekty są gotowe do przyjęcia fali wezbraniowej, to obecnie nie przewiduje się, aby zaszła konieczność ich uruchomienia.

- Na chwilę obecną nasze centrum operacyjne ochrony przeciwpowodziowej nie diagnozuje ryzyka wielkiego niebezpieczeństwa. Jako dyrektor ds. powodzi i suszy na chwilę obecną takiego zagrożenia nie widzę - powiedział nam M. Jarzyński.

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych - województwo śląskie [PDF]

* Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
JanNiezbędny 16.02.2021 23:02
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Przyjdzie powódź tysiąclecia