Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Darmowy kredyt, realne oszczędności i korzystne rabaty? Sprawdź jakie to proste!

Karta kredytowa to niezwykle praktyczny i pełen zalet instrument płatniczy, z którego możemy korzystać w wielu różnych sytuacjach. Dzięki odpowiedniemu użytkowaniu i właściwym wyborom ich posiadacze mogą nie tylko czerpać profity z powiązanych z nią przewag, ale i korzyści czysto finansowe.

Darmowy kredyt, realne oszczędności i korzystne rabaty? Sprawdź jakie to proste!

W odróżnieniu od karty debetowej, karta kredytowa podczas zakupów pobiera środki nie z konta osobistego, a z rachunku kredytowego. Wiąże się to z dodatkowymi możliwościami, ale również z pewnymi obowiązkami, o których trzeba pamiętać. W przeciwnym razie plastik, który miał dać nam dostęp do bezpłatnych dodatkowych środków, może okazać się dosyć sporym obciążeniem dla domowego budżetu. Mądre zarządzane karty kredytowe to znakomity sposób na pozyskiwanie pieniędzy bez zbędnych formalności i obciążeń.

W jakich sytuacjach warto używać karty kredytowej:

  • Płatności w stacjonarnych punktach sprzedaży takich jak sklepy spożywcze, stacje benzynowe, restauracje, kina i wiele, wiele innych.
  • Zakupy w sklepach internetowych opłacane za pomocą karty.
  • Wszelkie formy płatności elektronicznych, takich jak m.in. kupno lub bukowanie biletów, wykupienie polisy ubezpieczeniowej.
  • Opłacanie rachunków za gaz, prąd czy inne media.

Do najważniejszych zalet kart kredytowych możemy zaliczyć m.in.:

Zabezpieczenie płynności

Karta kredytowa to doskonałe bufor bezpieczeństwa w nagłych sytuacjach, wymagających poniesienia nieprzewidzianych wydatków. Środki przyznane w ramach limitu kredytowego dostępne są natychmiast (nie trzeba załatwiać żadnych formalności związanych z uzyskaniem np. kredytu gotówkowego).

Grace peroid czyli obowiązywanie okresu bezodsetkowego

Okres bezodsetkowy to czas, kiedy kredyt w rachunku karty kredytowej pozostaje nieoprocentowany. Obecnie banki oferują od 50 do nawet 60 dni bez żadnych kosztów odsetkowych.

Konkurencyjne oprocentowanie kredytu

Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami oprocentowanie kredytów oferowanych przez banki wynosi 10% i maksymalnie tyle po zakończeniu okresu bezodsetkowego płacą posiadacze kart kredytowych. Kiedy potrzebujesz pieniędzy w pierwszej kolejności warto skorzystać z limitu karty, a dopiero później zacząć rozglądać się za innymi źródłami pieniędzy. Jest to bardzo konkurencyjne rozwiązanie w porównaniu do kredytów gotówkowych czy popularnych „chwilówek”.

Możliwość rozłożenia zadłużenia na raty

Spora część dostępnych na rynku kart kredytowych oferuje możliwość rozbicia posiadanego zadłużenia na raty.

Programy promocyjne i realne oszczędności

Banki w różnoraki sposób motywują swoich klientów do korzystania z kart kredytowych. Praktycznie wszystkie oferowane karty oferują posiadaczom możliwość rejestracji (lub automatyczne członkostwo) w programach zniżkowo-rabatowych typu moneyback  – gdzie część wydatków wraca na konto, a także programów osiąganiem realnych oszczędności. Tu dobrym przykładem jest oferta kart kredytowych Citibank. Ich posiadacze mogą w skali roku zyskać nawet 200 zł w ramach moneyback, a także wypracowywać oszczędności korzystając z oferowanych zniżek z kartą Citi Simplicity z Programem rabatowym City Specialkarta kredytowa z roczną prenumeratą Wyborcza.pl, karta kredytowa z rabatami do 1200zł czy z kartą Citibank-BP Motokarta. Wysokość korzyści finansowych jest w tym przypadku uzależniona od naszych przyzwyczajeń oraz wysokości kwot transakcji. Nie zmienia to jednak faktu, że podawane przez Citibank przykłady zniżek dotyczą blisko 5 000 punktów handlowo – usługowych, w tym m.in. 20% na zakupy online w Clinique, MAC i Estee Lauder, 30 dni za darmo w Legimi, do 20% na ubezpiecznie online w LINK4, bezpłatny miesiąc w HBO GO i wiele innych, w tym 10% zniżki na dostawy z restauracji! Ciekawą propozycje oferuje także BNP Paribas. Z ich kartą kredytową można zyskać do 200 złotych w postaci e-Bonu na zakupy Carrefour.

Większość obecnie dostępnych kart kredytowych posiada także funkcje Google Pay i Apple Pay, czyli możliwość płatności kartą w telefonie.

Zero formalności przy obsłudze zadłużenia

Jeżeli korzystamy w danym cyklu rozliczeniowym z kredytu na rachunku karty kredytowej (a następnie go spłacimy), nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy w kolejnym cyklu ponownie skorzystali z przyznanego limitu. To znaczna przewaga karty w stosunku np. do kredytów gotówkowych, gdzie przyznanie każdego kolejnego kredytu wiąże się ze żmudną procedurą weryfikacyjną i wymaga wielu formalności od wnioskodawcy.

Podsumowując, karta kredytowa nie musi być kulą u nogi jej posiadacza. Wystarczy jedynie odpowiednio ją dobrać i umiejętnie się nią posługiwać, by stała się wyjątkowo pomocnym narzędziem. Mimo szeregu niewątpliwych zalet, karty kredytowe nie są wolne od wad i należy pamiętać, że nie dla każdego będą najlepszym rozwiązaniem. Jednak dobrze wykorzystywana karta kredytowa daje możliwość zręczniejszego zarządzania własnym budżetem, korzystania z programów, korzystania z rożnego rodzaju programów lojalnościowych czy usług specjalnych. W tym czasie nasze własne oszczędności mogą natomiast spokojnie pracować na koncie oszczędnościowym lub lokacie.

Materiał zewnętrzny