Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W hołdzie powstańczym bohaterom. Koncert „Heroizm Witolda Pileckiego” [ZDJĘCIA]

Muzyczno-słowne widowisko opowiadające o jednym z największych polskich bohaterów odbyło się wczoraj w Wodzisławiu Śl. Było muzycznie, wzruszająco i patriotycznie.

W hołdzie powstańczym bohaterom. Koncert „Heroizm Witolda Pileckiego” [ZDJĘCIA]

We wnętrzu kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śl. odbył się wczoraj (14.08) koncert pn. „Heroizm Witolda Pileckiego”. Wydarzenie zrealizowane zostało ku czci 100. rocznicy wybuchu II Powstania Śląskiego oraz 100. rocznicy "Cudu na Wisłą”. Zabrzmiały pieśni i specjalnie stworzone narracje poświęcone bohaterskim zrywom.

Zaangażowanie w walkę o niepodległość Polski, heroiczna misja w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz, a w końcu zdradziecki wyrok sowieckich okupantów czynią z rotmistrza Witolda Pileckiego bohatera niezwykłego. Artyści w muzyczno-słownym spektaklu przedstawili jego historię. Na scenie wystąpili soliści: Katarzyna Goławska, Ewa Goławska, Magdalena Meisel, Ewelina Sobczyk, Paweł Zajdek i Mateusz Gancarczyk. Artystom towarzyszyła Koncertowa Orkiestra Dęta Power of Winds pod batutą Klaudiusza Jani. Na uwagę zasługuje również rola Dariusza Niebudka, który w przejmujący sposób słowem i grą aktorską przedstawił postać rotmistrza Pileckiego.

Patronami koncertu byli: Izabela Kloc, posłanka do Parlamentu Europejskiego, poseł Adam Gawęda oraz Piotr Duda, szef Solidarności. Teksty do spektaklu napisał Jan Drechsler, zaś producentem wydarzenia był Marek Klementowski. - Wracamy pamięcią do wydarzeń sprzed stu lat. Bardzo ważnych wydarzeń. Nasi praojcowie wzięli za broń. Nie bali się. Walczyli, pokazując nam naszą drogę - mówił przed rozpoczęciem koncertu Adam Gawęda.

W związku z utrzymaniem powiatu wodzisławskiego w czerwonej strefie organizatorzy koncertu musieli go zorganizować, bez udziału publiczności.

Ludzie

Adam Gawęda

poseł na Sejm RP IX kadencji (PiS)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
wnikliwy 15.08.2020 12:47

Droga redakcjo, wczoraj było 14,wiec poprawcie, bo jakoś nikt nie dba o rzetelność