Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zalety treningu siłowego

Wiele osób rezygnuje z treningu na siłowni z obawy o nadmiernie rozwiniętą muskulaturę. Zwłaszcza kobiety uważają, że trening siłowy skutkuje tylko wzrostem mięśni i siły i polega tylko na budowaniu masy mięśniowej. Dlatego zamiast treningów siłowych wybierają fitness lub treningi kardio. To błąd, gdyż trening siłowy przynosi dużo korzyści.

Zalety treningu siłowego

Poprawnie wykonywane ćwiczenia siłowe angażują do pracy całe ciało. Intensywność i częstotliwość ćwiczeń zależy od osoby ćwiczącej. Sami też decydujemy o tym, jakie partie mięśni i w jakim stopniu są zaangażowane do pracy.

Różne formy treningu

Trening siłowy można wykonywać  w różnych formach. Można wykorzystywać tylko ciężar własnego ciała, można wykorzystywać hantle lub sztangi oraz maszyny siłowe. Najpopularniejszymi urządzeniami do treningu siłowego są: suwnica Smitha, atlas do ćwiczeń, ławeczki treningowe, maszyny, drążki do podciągania. Na tych sprzętach mogą ćwiczyć zarówno mężczyźni, jak i kobiety. 

Spalanie dużej ilości kalorii

Podczas każdego treningu siłowego spalana jest duża ilość kalorii. U osób, które systematycznie uprawiają treningi siłowe, wzrasta też tempo metabolizmu spoczynkowego, dzięki czemu kalorie spalane są także w czasie normalnej, codziennej aktywności. Treningi siłowe to doskonały sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów i na zapobieganie nadwadze. 

Wzmocnienie serca i poprawa postawy ciała

Trening siłowy wzmacnia serce i jednocześnie zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia takich, jak miażdżyca, zawał serca, choroba niedokrwienna serca. Dzięki treningom siłowym poprawia się postawa ciała, łatwiej jest utrzymać równowagę, dlatego treningi siłowe polecane są osobom starszym. 

Pozytywny wpływ na kości, stawy i więzadła

Treningi siłowe pozytywnie wpływają na kości, stawy i więzadła. Zwiększają gęstość kości i masę mięśniową. Minimalizują ryzyko wystąpienia osteoporozy. Stawy i więzadła stają się coraz bardziej elastyczne, co zapewnia lepsze funkcjonowanie układu ruchu. 

Poprawa samopoczucia i wyglądu

Każdy trening, w tym także trening siłowy poprawia samopoczucie. Wszystko za sprawą endorfin – hormonów szczęścia wytwarzanych przez organizm podczas aktywności fizycznej. Wysiłek fizyczny poprawia krążenie krwi. Tlen zawarty we krwi, która szybciej krąży, dociera do głęboko położnych tkanek podskórnych, dotlenia je i odżywia, dzięki czemu skóra staje się zdrowsza i nabiera ładnego kolorytu. 

Materiał zewnętrzny

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].