Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zarabiamy tysiąc złotych więcej niż pięć lat temu

Przez ostatnie 4,5 roku przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw wzrosło o ponad tysiąc złotych brutto, wynika z danych GUS.

Zarabiamy tysiąc złotych więcej niż pięć lat temu

Kiedy PiS objęło władzę w listopadzie 2015 roku przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto wynosiło 4164 zł. W piątek GUS podał najnowsze dane o płacach w czerwcu, według których przeciętna płaca wynosi 5286 zł. Oznacza to, że przez ostatnie 4 lata i 7 miesięcy średnie zarobki zwiększyły się o 1120 zł brutto miesięcznie. Dziś mogłyby być jeszcze większe, gdyby nie zamrożenie gospodarki, które wygasiło silną przed epidemią presję na podwyżki płac. - Należy jednak pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze, na wynagrodzenia wpływa wiele czynników, nie tylko działania partii rządzącej. Po drugie, do wspomnianych wyżej danych o płacach należy podejść z pewną rezerwą, gdyż dotyczą tylko sektora przedsiębiorstw i uwzględniają jedynie duże i średnie firmy. Odrzuca się w nich natomiast te mające mniej niż dziesięciu pracowników. Na dodatek GUS nie liczy zatrudnionych na umowy zlecenie czy o dzieło, którzy są często gorzej wynagradzani - wylicza serwis money.pl

Czytaj więcej:

https://www.money.pl/gospodarka/zarabiamy-tysiac-zlotych-wiecej-niz-piec-lat-temu-tak-rosna-wynagrodzenia-6533101856466561a.html

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].