Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jaki kolagen wybrać na zmarszczki?

Zmarszczki to niechlubne oznaki starzenia się. Chcemy się ich pozbyć, gdy tylko się pojawią. Sklepowe półki uginają się pod ciężarem kosmetyków obiecujących nam natychmiastowe odmłodzenie. Jedne działają lepiej, inne gorzej, jednak na szczególną uwagę zasługują produkty z kolagenem naturalnym. To naturalny cudotwórca w walce ze zmarszczkami. Dlaczego warto zwrócić na niego uwagę?

Jaki kolagen wybrać na zmarszczki?

Kolagen - masz go w sobie

Kolagen to białko, które powszechnie występujące w naszym organizmie. Stanowi aż około 75% skóry. Właśnie dzięki niemu jest ona napięta i elastyczna. Pomaga on także w regeneracji uszkodzonej tkanki. Niestety z wiekiem mamy go coraz mniej. Włókna kolagenowe robią się coraz słabsze i ich sieć jest rzadsza, co odbija się na wyglądzie skóry. Jest mniej gładka i pojawiają się pierwsze zmarszczki. Jest to znak, że powinniśmy dostarczyć go z zewnątrz.

Jaki kolagen naturalny jest najlepszy?

Decydując się na kosmetyk kolagenowy, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów, by mieć pewność, że będzie najlepszy i najskuteczniejszy.
Przede wszystkim wybierzmy kolagen naturalny a nie krem z dodatkiem kolagenu. W tych drugich zawartość związków peptydowych, z których zbudowany jest kolagen jest mała. Nie są więc tak skuteczne.

Ważna jest także metoda produkcji. Unikajmy hydrolizatów kolagenu. Powstały one w procesie hydrolizy, w którym obróbkę przeprowadza się w wysokiej temperaturze. Wpływa to na rozpad struktur peptydowych i produkt jest mniej skuteczny.
Kolagen w dobrym produkcie ma postać liofilizatu lub hydratu. Jego delikatna struktura zostaje zachowana. Dzięki czemu lepiej przenika przez naszą skórę i pomaga w redukcji zmarszczek. Na rynku dostępnych jest coraz więcej takich produktów. Kosmetyki z kolagenem Colway i Colway International pozyskiwane są właśnie w procesie liofilizacji i hydracji. Dodatkowo w ich składzie znajdziemy kolagen rybi. Jest on lepiej wchłaniany i bardziej podobny do naszego niż ten wołowy.

Jak stosować kolagen na twarz?

Podstawa to dobrze oczyszczona skóra. Bez tego nawet najlepszy kosmetyk na świecie nic nie zdziała. O tym, jak ją dobrze przygotować możesz przeczytać w artykule "Jak stosować kolagen, by mieć najlepsze efekty". Następnie ważne jest, aby dobrze zaaplikować kolagen. Odpowiednią ilość nanieś na wilgotną twarz i delikatnie wklep i wmasuj. 

Nie zapomnij też o odpowiednim przechowywaniu. Większość kolagenów wymaga trzymania ich w odpowiednio niskiej temperaturze. Upał może sprawić, że delikatne struktury peptydowe ulegną zniszczeniu. Dlatego często zaleca się trzymanie go w lodówce. Jeśli jednak stawiasz na wygodę i chcesz mieć swój kolagen zawsze pod ręką, wypróbuj kolagen natywny Colway DNA. Jest on odporny na temperatury i nie traci swoich właściwości na skutek przegrzania. Możesz więc trzymać go w swojej kosmetyczce i zabierać w podróż.

Ostatnim punktem, który musi być spełniony, żeby kolagen pomógł w walce ze zmarszczkami jest regularność. Pierwsze efekty zobaczysz już po około 30 dniach codziennego używania.

Kolagen dla wegan

Produkty z kolagenem, niezależnie od metody produkcji, zawierają w sobie struktury białkowe pochodzące od zwierząt, a tym samym nie są wegańskie. Na szczęście powstała alternatywa dla zwolenników weganizmu, którzy chcą pozbyć się oznak starzenia. Colway Vege zawiera w sobie fitokolagen, czyli aktywną biologicznie hydroksyprolinę pozyskaną ze ścian komórek alg. Jego działanie jest zbliżone do działania kolagenu rybiego i niezwykle pomocne w dostarczaniu kolagenu naszej skórze.

Materiał zewnętrzny

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Ella3 (185.186. * .113) 28.10.2021 12:48
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~beciaaa (89.64. * .144) 08.09.2021 09:44

ruszczyk kolczasty, kofeine, topole i kilka innych, przynajmniej u mnie w richevon z tym łączył sie koenzym i było ok

~Ulciak (89.64. * .100) 25.08.2021 10:19

Co najlepiej połączyc z koenzymem Q10?

~Morbi (89.64. * .35) 10.08.2021 10:55

Na zmarszczki fajny jest koenzym Q10 połączony z innym dobrym składem

~irena456456 (78.8. * .137) 28.06.2021 15:42

kolagen do picia o smaku porzeczkowym od bioalgi - polecam z czystym sumieniem. Rewelacyjny skład i wzbogacony jest dodatkowo L-lizyna