Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Gospodarstwa rolne z chęcią przygarną suchy chleb [APEL]

Wracamy do tematu kupionego w nadmiarze chleba, który ląduje w śmietnikach. Zgłaszają się do nas osoby prowadzące gospodarstwa rolne, które z wielką chęcią przyjęłyby taki chleb. Warunkiem jest, by był on wysuszony i nie miał pleśni. Jako, że popieramy akcję #niemarnuj, nagłaśniamy sprawę.

Gospodarstwa rolne z chęcią przygarną suchy chleb [APEL]

Największa ilość wysuszonego chleba ląduje w śmietnikach na osiedlach. Apelujemy, by resztki chleba/ bułek suszyć, wkładać do reklamówek lub jednorazówek i zostawiać w pobliżu śmietnika przeznaczonego na bio-odpady (brązowy). Jeśli to możliwe, reklamówki przywiesić na ogrodzenie lub rączki kontenerów, by nie leżały na ziemi.

Jeśli to możliwe, zorganizować osobny kosz lub pojemnik, do którego wrzucane będzie tylko pieczywo. Osoby prowadzące gospodarstwa mogłyby sobie to odbierać i przeznaczać na jedzenie dla swoich zwierząt, dlatego tak ważne jest, by pieczywo nie miało pleśni. Wierzymy w siłę Internetu oraz mieszkańców, dlatego apelujemy o szczególne potraktowanie sprawy.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Lisek (79.124. * .48) 25.03.2020 07:04

Piekarnie dużo chleba marnują, wiem coś o tym. Kosze na smieci pełne chleba niesprzedanego. Tego chleba jest dużo wiecej, niż tego co ludziom zostaje, bo za dużo kupili.