Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Hity portalu nowiny.pl

Podsumowując miniony rok sprawdziliśmy, które artykuły dotyczące powiatu raciborskiego były najchętniej czytane w naszym internetowym wydaniu. Tak powstała lista dwudziestu hitów portalu Nowiny.pl, którą prezentujemy poniżej.

Hity portalu nowiny.pl

Palił gazem, ale wrócił do węgla

Artykuł został opublikowany w lutym 2019 r. Dotyczył perypetii mieszkańca Kobyli związanych z instalacją ogrzewania gazowego. Atrakcyjna na pierwszy rzut oka oferta, zawierająca m.in. darmową dostawę i montaż zbiornika na gaz, okazała się w dłuższej perspektywie niekorzystna. Zawiedziony skutkami eko-eksperymentu mieszkaniec Kobyli wrócił do ogrzewania węglowego. Opisana na naszych łamach historia spotkała się z ogromnym zainteresowaniem Czytelników z całego regionu. Artykuł przeczytało w sumie 81 316 osób! Ciekawostką jest, że część z nich oskarżyła nas nawet, iż artykuł powstał na zamówienie lobby węglowego. Nic takiego oczywiście nie miało miejsca. Publikacja dotyczyła rzeczywistej sytuacji, w której znalazł się wymieniony z imienia i nazwiska mieszkaniec naszego powiatu i miała na celu zwrócenie uwagi na konieczność dokładnej analizy warunków umów przed ich podpisywaniem.

Liczba odsłon: 81 316


Tragiczny wypadek w Miedoni

Drugi najczęściej czytany artykuł portalu Nowiny.pl dotyczył tragicznego wypadku, do którego doszło 5 lipca o godz. 15.00 na skrzyżowaniu ulic Kozielskiej i Podmiejskiej w Raciborzu. Kierujący oplem 35-letni raciborzanin zderzył się z autobusem. Samochodem osobowym podróżowało w sumie pięć osób – dwoje dorosłych i troje dzieci. W wypadku zginął 35-letni kierowca i jego 9-miesięczna córka.

Liczba odsłon: 53 040


Śmierć saperów w Kuźni Raciborskiej

Na podium najchętniej czytanych artykułów były wieści na temat wypadku z 8 października, do którego doszło na leśnej polanie nieopodal ulicy Pańskiej w Kuźni Raciborskiej. Natrafiono tam na pięć pocisków artyleryjskich. Podczas usuwania pocisków przez saperów doszło do wybuchu. Dwóch żołnierzy zginęło na miejscu, dwóch odniosło poważne obrażenia, kolejni dwaj doznali lekkich obrażeń. Huk eksplozji słyszało wielu mieszkańców Kuźni Raciborskiej. Wstęp w okolice miejsca zdarzenia był wzbroniony. Przebieg oraz okoliczności tragicznego wypadku zostaną ustalone w toku śledztwa, które prowadzi prokuratura wojskowa.

Liczba odsłon: 31 248

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].