Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Limit w koncie - warunki, koszty i zalety

Limit w koncie osobistym to forma kredytu odnawialnego, z którego możemy korzystać w razie niespodziewanych wydatków. Wysokość przyznanego limitu zależy od wysokości naszego dochodu oraz rodzaju konta bankowego. Ile kosztuje limit odnawialny na koncie?

Limit w koncie - warunki, koszty i zalety

Limit w koncie - co to jest?

Niespodziewane wydatki lubią zaskakiwać. Nie zawsze mamy pieniądze na ich pokrycie. W sytuacjach awaryjnych bardzo dobrze sprawdzi się limit na koncie. Czym on jest? Limit w koncie to forma kredytu odnawialnego, który otrzymujemy w ramach prowadzenia w danym banku rachunku. Limit obowiązuje w wysokości określonej w umowie, którą musimy wcześniej podpisać. Wartość debetu ustalana jest indywidualnie z pożyczkodawcą, w oparciu o analizę naszej zdolności kredytowej. Limit zależy zwykle od:

 • wysokości naszego dochodu;
 • rodzaju prowadzonego przez nas rachunku bankowego.

Spłata limitu odbywa się poprzez zasilenie konta środkami finansowymi. Limit w koncie najczęściej odnawia się automatycznie, chyba że strony umowy ustaliły inaczej.

Dla kogo limit w koncie osobistym?

Limit na koncie osobistym stanowi alternatywę dla pożyczek pozabankowych dostępnych w https://pozyczkaok.pl/. Aby się o niego ubiegać, należy spełnić kilka ważnych warunków. Przede wszystkim nie możemy posiadać zaległości finansowych wobec innych instytucji. Usługodawca musi mieć pewność, że jesteśmy wypłacalni. Ponadto powinniśmy:

 • być pełnoletni;
 • mieć aktywny rachunek bankowy;
 • otrzymywać stały dochód.

Limit w koncie osobistym jest świetnym sposobem na spłatę bieżących czy niespodziewanych wydatków. Pieniądze uzyskane w ramach finansowania przydadzą się osobom które m.in.:

 • prowadzą własne działalności gospodarcze;
 • dużo podróżują;
 • mają dzieci w wieku niemowlęcym czy szkolnym.

Dodatkowa gotówka przyda się wszystkim tym, którzy narażeni są na nieprzewidziane wydatki. Nasz domowy budżet nie zawsze je obejmuje, dlatego warto mieć pod ręką możliwość skorzystania z dodatkowej gotówki.

Ile kosztuje limit w koncie?

Za utworzenie limitu w koncie osobistym nic nie zapłacimy. Bank może jednak naliczyć opłaty za opóźnienie w jego spłacie. Niektóre banki mogą też naliczać opłatę za samą gotowość do udzielenia dodatkowych środków. Przed wnioskowaniem o limit sprawdźmy, jakie są koszty limitu w koncie w naszym banku. Pamiętajmy również o odsetkach. Naliczane są one od wykorzystanej w ramach limitu w koncie kwoty, nie zaś od wysokości przyznanego limitu.

Zalety limitu na koncie

Limit w koncie osobistym przeznaczony jest dla osób, które potrzebują poduszki finansowej, a nie mają możliwości stworzenia jej samodzielnie. Oto zalety limitu w koncie bankowym:

 • błyskawiczny zastrzyk gotówki na dowolne cele i potrzeby;
 • stosunkowo niskie koszty;
 • automatyczna spłata limitu;
 • łatwa dostępność limitu;
 • formalności ograniczone do minimum;
 • możliwość ponownego korzystania z przyznanego limitu po jego regulacji.

Pamiętajmy jednak, aby przy złej zdolności kredytowej nie wykorzystywać maksymalnie przyznanego limitu. Jeśli nie będziemy mogli go spłacić, szybko wpadniemy w spiralę kredytową.

Jak wnioskować o limit w koncie bankowym?

Ubieganie się o limit w koncie osobistym jest bardzo proste. Wystarczy, że skontaktujemy się z wybranym bankiem i złożymy odpowiedni wniosek. Musimy w nim określić, jak wysoki limit na koncie nas interesuje. Następnie bank zweryfikuje historię kredytową oraz oceni ryzyko związane z przyznaniem nam dodatkowych pieniędzy. Jeśli nie będzie miał przeciwwskazań, otrzymamy limit do konta. Pamiętajmy, aby dobrze się zastanowić, czy będziemy w stanie uregulować wykorzystany limit. Brak płatności na czas może skutkować naliczeniem dodatkowych opłat za usługę.

Materiał zewnętrzny