Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Sesja w starostwie. Elżbieta Biskup weszła do rady powiatu

Rada Powiatu Raciborskiego ma nową radną - Elżbietę Biskup z listy PiS. Była dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury, właścicielka studia ARS w Pietraszynie, mająca w przeszłości kadencję w samorządzie miejskim, złożyła ślubowanie członkini rady powiatowej. Bukiet kwiatów wręczyła jej posłanka Katarzyna Dutkiewicz, której miejsce zajęła E. Biskup.

Sesja w starostwie. Elżbieta Biskup weszła do rady powiatu
Elżbieta Biskup wyściskała się z Katarzyną Dutkiewicz na sesji rady powiatu

Sierpniowe posiedzenie zaczęło się od wprowadzenia Elżbiety Biskup do rady. Jej nowi koledzy wstali i wysłuchali ślubowania nowej radnej. Także stojąc, uczczono pamięć o poległych strażakach 26 sierpnia w pożarze lasów w Kuźni Raciborskiej.

Informację o działaniach starosty między sesjami Grzegorz Swoboda uzupełnił wyliczeniem inwestycji realizowanych w tym roku przez Powiat Raciborski. Tłumaczył, że sporo czasu minęło od poprzedniej sesji, więc chce poinformować o efektach prac z ostatnich tygodni. Mówił o przebudowie dróg, chodników i wiaduktu (Wojnowice) i remontach szkół. Pozyskanych pieniądzach spoza budżetu m.in. na: SOR, autobusy dla PKS oraz o nowych dwóch ambulansach dla szpitala.

- Mówię o tym, żeby pokazać jak ciężko i efektywnie pracują urzędnicy starostwa - stwierdził Grzegorz Swoboda.

Na sierpniową sesję przyszła posłanka Gabriela Lenartowicz (PO). 

Ludzie

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Hm_ (78.31. * .167) 27.08.2019 16:07
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Powiaty należy zlikwidować. Dużo pieniędzy idzie na diety radnych, wynagrodzenia starostów i tak dalej.