Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Latarnie wymienili, śmietnik zostawili

Z redakcją Nowin skontaktował się mieszkaniec ulicy Piwnej w Raciborzu. Zwrócił nam uwagę na nieporządek będący następstwem wymiany oświetlenia ulicznego i poprosił o interwencję w tej sprawie.

Latarnie wymienili, śmietnik zostawili
Tak przez ponad dwa miesiące wyglądał teren przy ul. Piwnej w Raciborzu. Rankiem 28 czerwca przystąpiono do jego uporządkowania.

- Od Wielkanocy tak to wygląda. Latarnie wymienili, ale płyty chodnikowe i kostkę zostawili porozrzucaną... W nocy świeci się jedna stara latarnia, jest ciemno, można się o to potknąć i przewrócić - poinformował nas raciborzanin.

Tydzień temu (21 czerwca) wysłaliśmy do Urzędu Miasta Racibórz kilka pytań dotyczących wymiany oświetlenia. Jedno z nich dotyczyło terminu uporządkowania rejonu ulicy Piwnej/placu Długosza. Jak dotąd nie otrzymaliśmy na nie odpowiedzi. Jednak dziś (28 czerwca) zauważyliśmy na miejscu pracowników firmy, którzy porządkowali teren przy nowych latarniach. Sterty kostki i płyt chodnikowych zniknęły.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~mieszkaniecLudwika (88.156. * .71) 28.06.2019 12:03

Na ulicy Ludwika jest dokładnie to samo :/