Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Złota Przyłbica dla Andrzeja Palicy czyli zakończenie roku szkolnego w OSZ Rafako [ZDJĘCIA]

Tacy fachowcy nie szukają pracy, to praca szuka ich...

Złota Przyłbica dla Andrzeja Palicy czyli zakończenie roku szkolnego w OSZ Rafako [ZDJĘCIA]

W poniedziałek 17 czerwca w Pałacyku Myśliwskim Rafako zorganizowano uroczystość zakończenia roku szkolnego Oddziału Szkolenia Zawodowego Rafako. Wzięli w niej udział uczniowie raciborskiego "Mechanika", którzy uczą się w OSZ fachu ślusarza/spawacza. Była to okazja do wręczenia świadectw, a także wyróżnienia najlepszych uczniów.

- Próbowaliśmy powiązać te nagrody nie tylko z waszymi ocenami, ale również frekwencją, zachowaniem i kulturą osobistą - powiedział kierownik OSZ Rafako Jerzy Lis. W trakcie uroczystości nagrodzono również najlepszych spawaczy. Złotą, srebrną i brązową przyłbicę zdobyli odpowiednio: Andrzej Palica, Tomasz Błaszczok, Przemysław Sosna.

- Jesteście kolejnym pokoleniem, które potwierdza, że rozpoczęta przed laty współpraca szkoły i Rafako była dobrym pomysłem. Dysponujecie umiejętnościami, które pozwalają wam lepiej poruszać się po rynku pracy - powiedział do uczniów dyrektor CKZiU nr 2 "Mechanik" Sławomir Janowski.

- Mam nadzieję, że pracownicy Rafako będą wam pomagać. Rafako się zmienia, warto tu zostać i pracować - zachęcał absolwentów szkoły dyrektor Zakładu Produkcji Kotłow Rafako Grzegorz Brożek.

Część absolwentów ośrodka zdecydowała się kontynuować pracę w Rafako, część ma inne plany zawodowe. - Życzę Wam, abyście byli dobrymi ambasadorami tej szkoły. Żebyście wspominali ją jako miejsce, w którym dużo się nauczyliście - dodał Jerzy Lis.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
infoKS 17.06.2019 13:50

A po roku czasu się zwolnią bo za 1600 nie będą pracować haha jak większość uczni z RAFAKO.