Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mirosław Lenk został wiceprezesem spółki w Rybniku

Nie znalazłem pracy w Raciborzu więc szukałem dalej. Pracuję w spółce Hossa, wykorzystuję tu swoje doświadczenie samorządowe z zakresu polityki mieszkaniowej i gospodarki odpadami - komentuje Mirosław Lenk były prezydent Raciborza.

Mirosław Lenk został wiceprezesem spółki w Rybniku

Nową pracę Mirosław Lenk zaczął w pierwszej połowie maja. Spółka Hossa z Rybnika obsługuje m.in. 150 wspólnot mieszkaniowych, ma dwa hotele i działa w branży gospodarki odpadami. Jest powiązana z rybnickim samorządem. - Wcześniej nadzorowałem spółki, teraz stanąłem po drugiej strony i to moją pracę nadzorują - mówi nam były włodarz. Przyznaje, że niełatwo było znaleźć zatrudnienie byłemu prezydentowi miasta. Wcześniej przebywał na zwolnieniu chorobowym, leczył kontuzję nogi, której doznał jeszcze będąc samorządowcem. Lenk mówi, że wraca do roli, którą pełnił przed objęciem funkcji głowy miasta, roli wykonawcy zadań, którym był jako dyrektor, naczelnik i wiceprezydent. - Jestem zadowolony - mówi o swoim nowym stanowisku.

W Rybniku znalazła pracę jego zastępczyni Irena Żylak. Wygrała konkurs na naczelnika wydziału mieszkaniowego. Drugi zastępca - Wojciech Krzyżek pracuje w opolskim oddziale NIK.

Ludzie

Irena Żylak

Była wiceprezydent Raciborza

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Wojciech Krzyżek

Zastępca Prezydenta Wodzisławia

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~KotProt (188.137. * .7) 29.05.2019 12:31
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Do Eko-Okien mógł iść ale tam trzeba pracować a nie tylko przychodzić do pracy.

~Kotpers (88.199. * .136) 29.05.2019 10:50
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Panie Prezydencie Lenk, życzę powodzenia.