Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ratownicy medyczni dostaną kolejne podwyżki

1 stycznia 2019 roku ok. 16 tys. ratowników medycznych otrzyma podwyżkę wynoszącą 400 zł brutto. Środki na ten cel będą pochodziły z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Ratownicy medyczni dostaną kolejne podwyżki

Jak informuje Łukasz Fica, szef Solidarności w Wojewódzkim Pogotowiu Ratunkowym w Katowicach oraz członek prezydium Krajowej Sekcji Pogotowia Ratunkowego i Ratownictwa Medycznego NSZZ „S”, pieniądze zostaną wypłacone ratownikom w formie dodatku do wynagrodzenia. Od kwoty 400 zł potrącone zostaną koszty oraz składki odprowadzane od wynagrodzenia zarówno przez pracodawcę jak i pracownika. Na rękę podwyżka wyniesie ok. 228 zł.

Będzie to trzecia podwyżka dla ratowników medycznych od lipca ubiegłego roku. Łącznie ich wynagrodzenia wzrosną o ok. 680 zł netto. Wzrost płac jest efektem porozumień podpisanych w 2017 i w 2018 roku z przedstawicielami resortu zdrowia przez organizacje związkowe zrzeszające ratowników medycznych, m.in. Krajową Sekcję Pogotowia Ratunkowego i Ratownictwa Medycznego NSZZ Solidarność.

Kolejna transza podwyżki nie oznacza jednak, że wszystkie postulaty strony społecznej zostały spełnione. Przystępując do rozmów z przedstawicielami resortu zdrowia związkowcy domagali się takich samych podwyżek, jakie w 2015 roku minister zdrowia Marian Zembala przyznał pielęgniarkom, czyli 4 razy 400 zł brutto. – Upominamy się jeszcze o ostatnią transzę podwyżek. Rozmowy na ten temat mają się rozpocząć w maju – informuje Łukasz Fica.

Jednym z priorytetów strony społecznej jest doprowadzenie do włączenia dodatków do płacy zasadniczej ratowników medycznych. – Jeżeli pracownik otrzymuje jakieś pieniądze w formie dodatku do wynagrodzenia to nigdy nie ma stuprocentowej pewności, że ten dodatek za kilka lat nie zostanie mu odebrany – mówi przewodniczący Solidarności w Wojewódzkim Pogotowiu Ratunkowym w Katowicach.
(acz), Śląska Solidarność

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~kineskop (91.246. * .69) 10.12.2018 21:00

jak na razie dodatek wirtualny, nie pokryty żadnym aktem prawnym...