Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wielkie zaskoczenie! Ponad połowa rady powiatu wodzisławskiego to nowe nazwiska [AKTUALIZACJA]

Mamy nieoficjalne wyniki do rady powiatu wodzisławskiego. Wynika z nich, że w nowej kadecji będzie ponad 50 proc. nowych rajców powiatowych. Najwięcej mandatów uzyskały ugrupowania: Wspólnota Samorządowa i PiS. Wszystko wskazuje na to, że Joanna Skowron z KO jednak nie wejdzie (Rydułtowy). Mandat zdobędzie za to Sławomir Szurek, który startował w Rydułtowach z tej samej listy.

Wielkie zaskoczenie! Ponad połowa rady powiatu wodzisławskiego to nowe nazwiska [AKTUALIZACJA]

Zgoda i Rozwój

  • Ireneusz Serwotka, Marek Hawel, Izabela Tomiczek

Wspólnota Samorządowa

  • Leszek Bizoń, Adam Krzyżak, Kornelia Newy, Zbigniew Podleśny, Jan Zemło, Robert Wala, Józef Sosnecki, Czesława Somerlik

PiS

  • Ryszard Zalewski, Danuta Maćkowska, Alojzy Szymiczek, Janusz Ballarin, Jolanta Górecka, Renata Glenc, Mirosław Andreczko, Joanna Rduch-Kaszuba

Koalicja Obywatelska

  • Mirosław Nowak, Barbara Połednik, Krystyna Kuczera, Piotr Sobala, Sławomir Szurek (niepewny wynik), Marek Rybarz

Głos Pokoleń

  • Tadeusz Skatuła, Roman Marcol

17 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Objektywny 24.10.2018 14:50

@wkurzony ....w obrażaniu jesteś dobry ,czego nie można powiedzieć o twoim myśleniu , skoro taki dobry uważasz ,to już nie będę pytał o jego zasługi których ciężko się doszukać , przypuszczam jednak że zostaje wybierany dla dobra mieszkańców ,to powiedz mi ile podczas jego kadencji zorganizował spotkań z mieszkańcami ???? czy radni między innymi nie są od tego by pytać mieszkańców co potrzebują , czy się z czymś zgadzają czy nie? ,czy są może jasnowidzami ? ?pamiętasz może takie spotkanie z radnymi czy włodarzami kiedy chodziło o szpital by poznać nasze zdanie czy zgadzamy się na połączenie naszego szpitala z innym szpitalem ? Nie !bo takowego nie było ,a póżniejszą niby obronę nazwałbym raczej farsą i zostawię to bez komentarza , czy pytano nas kiedy czy chcemy zielone wyspy ,sensoryczny park ,niepotrzebne ronda ,RCK miast basenu ,zwężone drogi bez chodników , zamiast kanalizacji drogie śmierdzące przydomowe oczyszczalnie ,burzenia zabytkowej stacji , czy kosztownych niepotrzebnych inwestycji na Machniku z tężnią w tle ,a co droga Pszczyna -Racibórz odcinek Rydułtowski leży i kwiczy dzięki tak dobrze rządzącym naszym miastem, tak samo remont drogi powiatowej Raciborskiej ,doradzam zrobić w zamian z projektu unijnego jakąś katapultę która będzie przerzucać z odcinka Rybnik na odcinek Racibórz samochody , a na odcinku Rydułtowy nie pytając mieszkańców posadzić Tuje! niech w końcu ktoś zacznie myśleć w tym mieście bo nie 1400 długu będzie na mieszkańca a dużo ,dużo więcej z takim rządzeniem i rządzącymi , a najgorsze jest to że teraz zaczyna sięgać ta nieudolność w rządzeniu Rydułtowami aż po starostwo ....

wkurzony 24.10.2018 08:51
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Objektywny - kto wygrał wybory w całym Powiecie? Kto ma najwięcej burmistrzów .wójtów i radnych? WSPÓLNOTA Samorządowa. A kto jest jej przewodniczącym? I Ty głąbie kapuściany chcesz coś mówić.? To co ten Pan zrobił to zasługuje na wielki szacunek i takie miernoty jak Ty tego nie zmienią. Tyle razy tobie tyłek ratował a tak mu się odwdzięczasz? To tylko świadczy o tym że jesteś największym kanalią w Rydułtowach.

Objektywny 23.10.2018 20:39

@Rydułtowy. ....ochłoń, a przynajmniej się nie wygłupiaj, czytając twój komentarz to tak jak bym jej wnuka słyszał, szanują śmiechu warte! mogła tylko być nie jedynką to byś zobaczył ten szacunek, tak samo Szwan byłby pozamiatany, a teraz niestety mamy powtórkę dzięki tym co niby ją szanują i tobie podobnym, są ludzie starsi wiekiem którym za komuny żyło się lepiej I dostatniej, chcieli by by komuna wróciła, Rydułtowy są w tak komfortowej sytuacji bo nigdy z naszego miasta nie wylazła! ...

bystrzak 23.10.2018 14:59
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Git@ ty kato-komuną

~Git (89.64. * .170) 23.10.2018 01:35
oceniono 5 razy
-1
Zgłoś

LOSLAUER ŚMIERDZISZ MI KODZIARSTWEM

Ryszard_K 22.10.2018 22:29
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

Klub geriawitu. Demencja starcza i parcie na władzę. Przynajmniej niektórzy.

ergo 22.10.2018 21:50
oceniono 5 razy
-1
Zgłoś

Serwotka to akurat niech będzie tym starostą. Wreszcie się jakaś robota zaczela na urzędzie,
sprawy w powiecie idą do przodu .

Ladislav 22.10.2018 21:20
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

@Gregor2018 masz racje. To naprawde dobra zmiana, ze nie bedzie tego nacjonalisty Gorala! Dostal czerwona kartke od wyborcow wiec czas na refleksje - moze przemysli swoje poglady endeckie poglady. Po za tym kompletnie nie mial kompetencji wiec same plusy.

~Gregor2018 (91.192. * .91) 22.10.2018 19:54
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

Wreszcie nie będzie Pana Górala!!!!! Brawo mądrzy ludzie! Teraz trzeba odsłonić ciemne strony, jakich się dopuszczali w poprzedniej kadencji!!!!!

~UVE (83.29. * .196) 22.10.2018 18:53
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

Widać parę osób co dawniej było z list PO - dlaczego teraz zmienili komitet - potrafi to ktoś wytłumaczyć dlaczego zaufano osobom, które zmieniają partie co wybory?

~Wyszek (85.14. * .124) 22.10.2018 16:09
oceniono 5 razy
3
Zgłoś

Nowy starosta ? ;)))

~Rydułtowy (79.124. * .175) 22.10.2018 15:44
oceniono 6 razy
0
Zgłoś

sztomel, ale Ty jesteś głupi. 3 razy wygrała wybory, z czego dwa razy w pierwszej turze zbierając pow. 50%, a Ty się jeszcze dziwisz? Gdyby jej ludzie nie szanowali i wierzyli w to co robi, to by nikt jej nie wybierał. Ciesz się, że masz w powiacie tak kompetentną osobę, która powalczy dla Rydułtowy po raz kolejny.

sztomel 22.10.2018 15:31
oceniono 6 razy
-2
Zgłoś

Babcia Nela ,ludziom już naprawdę odwaliło .

zezem 22.10.2018 14:49
oceniono 5 razy
-3
Zgłoś

~Loslauer (217.99. * .150)......

tak pięknie to ujęte w słowa......

~kijwoko (155.133. * .6) 22.10.2018 14:40
oceniono 6 razy
0
Zgłoś

ooooo!!! ależ Panie Glenc mają parcie na władzę i kasę,czekamy na poradnik - jak tu zarobić a się nie narobić?

~kijwoko (155.133. * .6) 22.10.2018 14:32
oceniono 11 razy
1
Zgłoś

więcej ludzi ma taką nadzieję.....

~Loslauer (217.99. * .150) 22.10.2018 14:19
oceniono 17 razy
1
Zgłoś

Mam nadzieję, że przyszły zarząd powiatu nie sprostytuuje się z PiSem.