Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dopalacze-Wypalacze - groźne narkotyki. Akcja profilaktyczna w MOW w Kuźni Raciborskiej [ZDJĘCIA]

Dopalacze-Wypalacze - groźne narkotyki. Akcja profilaktyczna w MOW w Kuźni Raciborskiej [ZDJĘCIA]

- Celem kampanii jest profilaktyka uzależnień i przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu psychoaktywnych środków zastępczych w środowisku młodzieży oraz zwrócenie uwagi na problemy zdrowotne wynikające z korzystania z dopalaczy jako kluczowego zagrożenia dla zdrowia dzieci i młodzieży – mówi koordynator powiatowy kampanii, Lucyna Kurzydem starszy asystent ds. Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Raciborzu.

W ramach kampanii, 26 września zostało zorganizowane spotkanie edukacyjne z młodzieżą w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kuźni Raciborskiej. Wychowankowie mieli możliwość skorzystania z porad dotyczących profilaktyki oraz przeciwdziałania uzależnieniom. Spotkaniu towarzyszyły warsztaty, w ramach których młodzież mogła uczestniczyć w ćwiczeniach z użyciem alkogogli i narkogogli.

W ramach ogólnopolskiego Programu Ograniczania Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu w Polsce oraz Profilaktycznego Programu w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych, których celem jest ograniczenie ekspozycji na dym tytoniowy (w odniesieniu do czynnego i biernego palenia tytoniu) oraz profilaktyka uzależnień, młodzież miała również możliwość wzięcia udziału w badaniu smokolizerem.

- Jest to urządzenie stosowane jako pomoc w rzucaniu palenia, mierzące zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Używane może być do kontroli zatrucia tlenkiem węgla, jak również pomiaru zawartości tlenku węgla w otaczającym powietrzu. Osoby, które palą papierosy najczęściej mają podwyższony poziom dwutlenku węgla w organizmie – mówi Lucyna Kurzydem koordynator powiatowy programów.

Dla uczestników przygotowano także materiały edukacyjne (plakaty, ulotki, broszury, zakładki, fiszki) informujące m.in. o skutkach czynnego i biernego palenia tytoniu, szkodliwości zażywania „dopalaczy”, profilaktyki HIV/AIDS, a także szczepień ochronnych.

źródło: PSSE Racibórz, opr. (d).

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].