Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Koniec kariery Kariny L.. Urzędniczka z Rudnika prawomocnie skazana przez sąd

Sekretarz gminy Karina L., prawa ręka wójta Alojzego Pieruszki została prawomocnie skazana przez sąd za składanie fałszywych zeznań. Wyrok ogłoszono dziś o godzinie 8.50 w Rybniku.

Koniec kariery Kariny L.. Urzędniczka z Rudnika prawomocnie skazana przez sąd

To juz drugi wyrok w tej sprawie. Wcześniej, 20 czerwca 2017 roku Sąd Rejonowy w Raciborzu skazał Karinę L. na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Od wyroku wniesiono apelację. Odwołała się sama Karina L. jak i prokuratura. – Zdaniem sądu tylko apelacja oskarżyciela zasługiwała na uwzględnienie – mówiła dziś na ogłoszeniu wyroku sędzia Anita Ossak, przewodnicząca składu orzekającego.

Kariny L. nie było na ogłoszeniu wyroku. Sąd zmienił częściowo wyrok Sądu Rejonowego w Raciborzu. Obie oskarżone mają w terminie do jednego miesiąca przeprosić pokrzywdzonego radnego. W pozostałej części sąd utrzymał w mocy wyrok sądu I instancji, pozostawiając karępozbawienia wolności w zawieszeniu dla Kariny L. Wyrok jest prawomocny, co oznacza, że urzędniczka jako osoba prawomocnie skazana będzie musiała pożegnać się ze stanowiskiem sekretarza gminy Rudnik. – Sąd w Raciborzu prawidłowo ocenił materiał dowodowy zebrany w sprawie, jasno wskazując w pisemnym uzasadnieniu, które dowody zasługują na uwzględnienie, a którym nie można dać wiary. W ocenie sądu zasądzona kara jest sprawiedliwa, współmierna do wyrządzonej szkody i adekwatna do stopnia zawinienia – wyjaśniała sędzia Ossak.

Cała sprawa dotyczy politycznej wojny, która rozpętała się w Rudniku. Zaangażowała się w nią Karina L., pracownica miejscowego urzędu gminy, prawa ręka wójta Alojzego Pieruszki. Jej politycznym wrogiem został Sebastian Mikołajczyk, sołtys Brzeźnicy, członek OSP, policjant raciborskiej komendy i co najważniejsze, radny, którego ugrupowanie wielokrotnie krytykowało przełożonego Kariny L. Tradycją już było, że na sesji rady gminy, radni z ugrupowania Mikołajczyka, zadawali wójtowi Pieruszce niewygodne pytania, jednak czarę goryczy przelało zdjęcie udostępnione w 2015 roku w internecie. Przedstawiało nieprawidłowo zaparkowany samochód. Szybko okazało się, że należy do Kariny L., sekretarz gminy Rudnik. Mikołajczyk doprowadził do ukarania jej za to wykroczenie mandatem.

Od tego momentu przełożeni Sebastiana Mikołajczyka w pracy zaczęli otrzymywać donosy na policjanta. Dziś wiadomo, że wysyłała je Karina L. Policjant nspotkał się z wieloma nieprzyjemnościami. Udowodnił Karinie L., że fabrykowała przeciwko niemu dowody i zawiadomił organy ścigania. Sąd przyznał, że przez donosy kariera policjanta legła w gruzach, odbiło się to na jego kondycji finansowej oraz na rodzinie. Sąd w Raciborzu orzekł również karę 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata wobec Jolanty F., koleżanki Kariny L., która zeznaniami potwierdzała zmyślone zdarzenia.

(acz)

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Truteń (31.0. * .146) 09.12.2023 10:56

Do swojej kryminalnej przeszłości próbuje dorobić jakąś ideologię i kreuje się na ofiarę systemu politycznego

~LeonGoldman (5.172. * .27) 08.12.2023 19:30

Pani ,, dziennikarz " ma czelność w swoim szmatławcu komentować aresztowanie byłego parlamentarzysty - w odróżnieniu od pani on nie jest skazany przez sąd. Zniszczyła już życie społeczne w swoim regionie i jeszcze ma mało.

~LeonGoldman (5.172. * .245) 17.08.2023 09:47

Nadal samozwańcza dziennikarka ,, pani redaktor " pisze nieprawdę (a może celowo kłamie?) - pisze na swojej stronie o tworzonych nowych etatach w rudnickim SPZLA, tymczasem prawda jest taka że to poprzedni dyrektor kilka lat temu utworzył stanowisko rejestratorki medycznej, obecnie uzupełnia się tylko wakaty.

~LeonGoldman (5.172. * .168) 06.07.2023 22:05

Pani trudni się teraz,, dziennikarstwem społecznym " i ostatnio narzeka na rozbudowę masztu telekomunikacyjnego w Szonowicach - maszt wybudowano w 2004 roku kiedy to Pani,, redaktor" była na kierowniczym stanowisku w gminie i mogła się sprzeciwić budowie.
Ma też Pani zastrzeżenia do budowanej farmy wiatrowej w okolicach Gamowa - tymczasem pozwolenie na budowę zostało wydane w 2014, wcześniej odbyły się konsultacje społeczne, inwestor uzyskał decyzję środowiskowe itd. Pani,, redaktor " była wtedy sekretarzem gminy i miała uprawnienia zastępcy wójta, oczywiście wtedy w budowie farmy wiatrowej nic złego nie widziała.

~dudek (80.143. * .112) 26.01.2018 18:12
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Sebastian jest porzadnym facetem i dobrym policjantem i zasluguje na taki wyrok tej babie powini dac wiekszy wyrok i do odsiadki

~Lenk (80.48. * .185) 26.01.2018 09:24
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

7923" - Sebastian na wójta? Przecież oni oboje są nie normalni!!! z tym że tylko jedna osoba wpadła. Wybory na wójta to nie powinien być konkurs popularności, bo równie dobrze mógłby nim zostać Trybson, a tego byśmy nie chcieli. A co do sprawy to szkoda że oboje nie zostali ukarani

~7923 (31.17. * .51) 25.01.2018 21:04
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~papa (89.25. * .176) 25.01.2018 18:23
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

A tak se wielka pani myślała że do wszystkim rady. Brawo