Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Złoty Jubileusz księdza Gintera Kurowskiego

- Kościół na Rynku w Raciborzu kojarzy się nam wszystkim z wysoką, dostojną postacią proboszcza ks. dziekana Gintera Kurowskiego - pisze ks. Jan Szywalski.

Złoty Jubileusz księdza Gintera Kurowskiego

Specyficzne nabożeństwa

Śródmiejska parafia czci przede wszystkim swoją patronkę Najśw. Maryję Pannę. Wiadomo powszechnie, że w kościele św. Jakuba jest w każdy wtorek o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Nabożeństwa fatimskie są każdego 13–tego we farnym kościele przez cały rok, nie tylko w miesiącach maj – październik. W tych dniach rano o 9.00 jest msza św. dla chorych.

Szczególnie licznym udziałem cieszy się Apel Jasnogórski odprawiany w pierwsze soboty miesiąca o 21.00. Kilkaset wiernych modli się wtedy przy blasku świec.

Msze święte o rychłą beatyfikację świątobliwej Ofki – Eufemii Piastówny odbywają się od pewnego czasu nie tylko w rocznicę jej śmierci 17 stycznia, ale każdego miesiąca 17–tego dnia.

Drogi Jubilacie; „Ad multos annos!” Chyba nie trzeba tłumaczyć.

Ps. Msza św. jubileuszowa będzie odprawiona we farnym kościele w niedzielę 11 czerwca o godz. 10.30.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].