Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wielkanocne pożyczanie - co mówią liczby?

Eksperci Loando.pl i MoneyMan postanowili sprawdzić, czy i w jaki sposób Polacy pożyczają na święta.

Wielkanocne pożyczanie - co mówią liczby?

Każde święta wiążą się z wydatkami. Przygotowanie potraw kosztuje, tak samo jak zakup drobnych niespodzianek dla najmłodszych. Eksperci Loando.pl oraz MoneyMan przygotowali infografikę na temat zainteresowania pożyczkami w okresie wielkanocnym 2017 roku.

Czy bierzemy pożyczki wielkanocne?

Według przeprowadzonych badań, 32 proc. Polaków interesuje się pożyczkami na wielkanocne wydatki. Święta coraz bliżej, dlatego już teraz powinniśmy rozglądać się za ciekawymi propozycjami produktów finansowych. Tym bardziej, że musimy jeszcze mieć czas na zrobienie zakupów i przyrządzenie świątecznych smakołyków.

Jak wynika z badań, zainteresowanie pożyczkami przekłada się na liczbę złożonych wniosków – w okresie przedświątecznym o 17 proc. wzrasta liczba nowych klientów instytucji pozabankowych. Osoby, które po raz pierwszy podpisują umowę z danym pożyczkodawcą, mogą liczyć na chwilówki bez dodatkowych kosztów. Oddają dokładnie tyle, ile pożyczyły, uzyskując dzięki temu znaczne oszczędności. Darmowe oferty dotyczą tylko nowych klientów, ale stała współpraca również przynosi korzyści. Dlatego warto zapoznać się z ofertą programów lojalnościowych i pożyczać więcej, nie martwiąc się o wysokie opłaty.

Ile pieniędzy potrzeba na przygotowanie świąt?

Ze świątecznej infografiki dowiadujemy się, że na przygotowanie świąt potrzebne jest nam średnio 760 zł. Jeśli nie jesteśmy w stanie pokryć wydatków z własnej kieszeni, bierzemy pożyczki. Dokładna suma, która będzie nam potrzebna, zależy głównie od tego, gdzie decydujemy się spędzić świąteczne dni. Możemy zaprosić bliskich albo wyjechać do rodziny, odkładając dodatkowe pieniądze na podróż. Średnia wartość zobowiązania w tym okresie wynosi 900 zł. Warto korzystać z promocyjnych ofert, aby branie pożyczek nie wiązało się z wysokimi kosztami.

„Pożyczkodawcy starają się kusić nas atrakcyjnymi promocjami. Zwłaszcza przed świętami dajemy się zachęcić zniżkami i bonusami, ale nie powinniśmy tracić rozsądku. Średnia wartość pożyczki przed świętami wzrasta o 19 proc. Zanim zdecydujemy się na wyższą kwotę, powinniśmy mieć pewność, że będziemy w stanie ją spłacić. Zawsze dokładnie analizujmy nasz budżet. Wtedy nawet biorąc pożyczki na pewno nie wpadniemy w tarapaty finansowe” – komentuje Maciej Suwik, ekspert Loando.pl .

Kobiety czy mężczyźni - kto pożycza częściej?

Kobiety pożyczają częściej, ponieważ to głównie one odpowiadają za zakupy i wielkanocne przygotowania. Jak pokazuje grafika, 53 proc. pożyczkobiorców stanowią panie, zaś 47 proc. - panowie. Co można doradzić zarówno jednej, jak i drugiej płci w tym trudnym finansowo okresie? Odpowiedzialnych wyborów – tylko one uchronią nas przed konsekwencjami nieprzemyślanego zaciągania zobowiązań. Można pośród nich wymienić nie tylko naliczanie karnych odsetek, lecz także wpis do jednego z rejestru dłużników. W dłuższej perspektywie – nawet spiralę zadłużenia.

W jaki sposób pożyczamy pieniądze?

Dzięki rozwojowi technologii nie musimy już chodzić do oddziałów firm finansowych, wyczekiwać w długich kolejkach i wypełniać wniosków przy biurku. FinTech sprawił, że pożyczanie stało się komfortowe. Polacy kochają zakupy przez internet, z tego powodu zaciąganie zobowiązań w sieci również przypadło im do gustu. Według danych z przygotowanej infografiki, aż 33 proc. pożyczek, z których korzystamy w okresie przedświątecznym, bierzemy przy użyciu smartfona.

„MoneyMan jako pierwsza firma zaproponowała w wielu krajach nowoczesne rozwiązania technologiczne, możliwe do zastosowania w sektorze pożyczkowym. Dzisiaj pożyczanie przez smartfona nikogo nie dziwi – jest wygodne i szybkie, a czas stanowi dla nas przecież ogromną wartość. Na pewno nie chcemy marnować go na zbędne procedury. Warto korzystać z nowoczesnych technologii i zapewniać klientom coraz bogatszą ofertę pożyczek, dostępnych o dowolnej porze oraz z dowolnego miejsca” – komentuje Piotr Winiarz, ekspert MoneyMan .

Szybkie pieniądze na święta – jak wybrać ofertę?

Szukając pożyczki wielkanocnej, powinniśmy kierować się wskazaniami rankingów. Zestawienia przygotowane przez obeznanych z branżą ekspertów pozwolą podjąć odpowiednie decyzje i przygotować wymarzone święta. Profesjonalne rankingi znajdziemy na portalach pożyczkowych, takich jak pozyczkaportal.pl . Warto z nich korzystać, aby zaciągać pożyczki bez obaw i mieć pewność, że podpisujemy umowę z wiarygodnym pożyczkodawcą. Z rankingów w szybki sposób dowiemy się, które z firm pożyczkowych plasują się na pierwszych miejscach, a co za tym idzie – z jakimi pożyczkodawcami powinniśmy nawiązać współpracę. Elementy, które warto mieć na uwadze podczas podejmowania decyzji to nie tylko wysokość kwoty i okres kredytowania, lecz także koszty pożyczki i możliwość skorzystania z dodatkowych funkcji, np. refinansowania zobowiązania. Należy zawsze brać pod uwagę nieprzewidziane wydatki. Jeśli okaże się, że nagle musimy przeprowadzić remont bądź kupić nowy sprzęt – dobrze jest orientować się, czy dostępna jest taka możliwość. Dzięki temu pożyczanie na święta będzie w pełni bezpieczne.

Materiał zewnętrzny