Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Cztery zasady bezpiecznych pożyczek

Sprawdź jakimi zasadami się kierować, by dokonać mądrego wyboru pożyczki na święta i przy innych okazjach.

Cztery zasady bezpiecznych pożyczek

Sprawdź wiarygodność firmy

Przed podpisaniem umowy zweryfikuj dokładnie pożyczkodawcę i oferowane przez niego usługi. Można to zrobić np. w interencie. Na podstawie wpisów dotychczasowych klientów można odsiać te firmy, które mają negatywne opinie. Ponadto na stronie Komisji Nadzoru Finansowego www.knf.gov.pl znajduje się rejestr podmiotów podejrzanych o prowadzenie nielegalnej działalności bankowej. Z takimi firmami lepiej nie zaczynać współpracy.

Policz całkowity koszt pożyczki

Firma udzielająca pożyczki ma obowiązek poinformować Cię o stopie oprocentowania nominalnego kredytu oraz o wszystkich innych kosztach, które pożyczkobiorca zobowiązuje się ponieść w związku z umową pożyczki takich jak: prowizje, opłaty, koszty usług dodatkowych. Dodatkowo powinien podać informację o rzeczywistej stopie oprocentowania (RRSO) obrazującej całkowity koszt pożyczki w ujęciu procentowym oraz całkowitej kwoty spłaty.

Dokładnie przeczytaj umowę

Nie ulegaj presji czasu i nie pozwalaj sobie nawet na margines niewiedzy. W razie wątpliwości pytaj i żądaj wyjaśnień wszystkich zapisów, które są dla Ciebie niezrozumiałe. Masz prawo wziąć projekt umowy do domu, żeby tam go w spokoju przeczytać lub skonsultować z kimś, kto lepiej się zna na finansach.

Nie podpisuj, jeśli nie rozumiesz

Jeśli firma, od której bierzesz pożyczkę nie potrafi lub nie chce wyjaśnić Ci usług, które oferuje, nie powierzaj jej swojego zaufania, a już na pewno nie podpisuj z nią umowy!

(as)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
oewonga 30.11.2016 16:51
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu