Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Raciborzu trudno o skrzynkę pocztową...

Starsi mieszkańcy miasta narzekają, że w okresie przedświątecznym utrudniło to wysyłanie kartek świątecznych do bliskich.

W Raciborzu trudno o skrzynkę pocztową...

Kamila Supron-Kalinowska z Poczty Polskiej tłumaczy, że skrzynki zlikwidowano (na przełomie listopada i grudnia) bo ich wykorzystanie było znikome, a nawet żadne. Demontaż poprzedziła analiza użytkowania. Zachęca teraz do odwiedzin jednej z 10 placówek pocztowych na terenie miasta gdzie nadawanie kartek i listów odbywa się poza kolejnością.

Nasi Czytelnicy zwracają uwagę, że ograniczyło to swobodę wysyłki do godzin pracy placówek. – Nie rozumiem tej decyzji. Skoro poczta zbiera kartki i listy ze swoich filii to dlaczego nie może robić tego samego bezpośrednio ze skrzynek – dziwi się raciborzanin.

(m)

fot. burts, pl.wikipedia.org, CC BY-SA 3.0

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].