Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Radio Maryja i TV TRWAM w Raciborzu

Z inicjatywy Stowarzyszenia „Dobro Ojczyzny” w poniedziałek dnia 5 października 2015 roku po raz drugi w ciągu trzech lat w Raciborzu odbędzie się spotkanie Rodziny Radia Maryja, transmitowane przez Radio Maryja i TV TRWAM na cały świat.

Radio Maryja i TV TRWAM w Raciborzu

Myślą przewodnią uroczystości jest kult świątobliwej Eufemii - Piastówny, przeoryszy klasztoru sióstr Dominikanek  w XIV wieku której obecnie trwa  proces beatyfikacyjny. Na spotkanie w kościele farnym WNMP przy Rynku oprócz mieszkańców ziemi raciborskiej zaproszeni są także członkowie Kół Radia Maryja z całego regionu.

Program uroczystości 05.10.2015r.:

  • godz. 16,30  Spotkanie kół z ojcem z Radia Maryja - w Domu Katechetycznym przy ul. Szewskiej
  • godz. 17,30 – rozpoczęcie transmisji radia i telewizji z kościoła Powitanie gości, słuchaczy Radia Maryja i TV TRWAM przez komentatora ks. Daniela Kasprzaka – wikariusza miejscowej parafii. Program  słowno – muzyczny pod kierownictwem ks. dr. Zygmunta  Nagiela, w tym  informacja postulatora procesu beatyfikacyjnego świątobliwej  Ofki – ks. rektora Grzegorza  Kublina
  • godz. 17,55 – krótka  informacja o parafii WNMP i jej świątyniach - proboszcz ks. dziekan Ginter Kurowski
  • godz. 18,00 – wspólna modlitwa „Anioł Pański”, po czym spotkanie uczestników z przybyłym ojcem redemptorystą z Radia Maryja
  • godz. 18,20 – Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego Diecezji Opolskiej ks. Pawła  Stobrawy., który również wygłosi homilię
  • godz. 19,57 - planowane jest zakończenie transmisji i połączenie ze studiem w Toruniu na „Główne wiadomości”
  • godz. 21,30 - już tylko w Radiu Maryja  ze studia w Raciborzu „Rozmowy Niedokończone” prowadzone przez ojca redaktora do godz. 23,35.

W rozmowach udział wezmą:dr Piotr Stefaniak z ośrodka dominikańskiego w Krakowie, ks. Stanisław Juraszek – proboszcz par. w Rydułtowach – Orłowcu, Piotr Sput -historyk oraz Grzegorz Wawoczny- redaktor naczelny „Naszego Raciborza” oraz autor wielu książek i publikacji o Raciborzu.

Oprawę muzyczną liturgii powierzono chórowi mieszanemu z Brzezia pod dyrekcją dr Aleksandry Gamrot oraz orkiestrze symfonicznej pod dyr. Andrzeja Rosoła, sprawującego także funkcję organisty.

Organizatorzy przewidują ustawienie dużego tele-bimu przy wejściu głównym do świątyni, aby stojący tam uczestnicy mogli również widzieć obraz z prezbiterium.

Będą także rozdawane obrazki pamiątkowe z tego spotkania. Organizatorzy  proszą również aby bezpośredni uczestnicy w skupieniu spoglądali na ołtarz i nie zwracali uwagi na kamery telewizyjne.

Organizatorami są: Parafia WNMP, Stowarzyszenie „Dobro Ojczyzny”, raciborskie Koła Przyjaciół Radia Maryja i Bractwo św. Józefa.

Krystian Niewrzoł

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].