Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Odpust "Po uśmiech i nadzieję" w Pszowie [PROGRAM]

Sumie odpustowej będzie przewodził metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. Zapoznaj się z programem dwudniowych uroczystości ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

Odpust "Po uśmiech i nadzieję" w Pszowie [PROGRAM]

„Po uśmiech i nadzieję” – to hasło dorocznej pielgrzymki i odpustu w sanktuarium Matki Bożej Pszowskiej. W tym roku uroczystości ku Jej czci odbędą się w dniach 12-13 września. Obchody rozpoczną się w sobotę o godz. 15.00 przy stacjach Drogi Krzyżowej na Kalwarii Pszowskiej. W niedzielę, 13 września, o godz. 11.00 metropolita katowicki abp Wiktor Skworc przewodniczyć będzie sumie odpustowej w intencji pielgrzymów, z których wielu, zgodnie z tradycją, przybędzie pieszo całymi rodzinami.

W zaproszeniu adresowanym do wiernych abp Skworc napisał m. in.: „Słowo zaproszenia kieruję także do przedstawicieli katolickich ruchów, stowarzyszeń i wspólnot modlitewnych zaangażowanych w parafiach. Niech Maryja pozostanie dla nas znakiem głębokiego zaufania Bożej Opatrzności i źródłem chrześcijańskiej nadziei”.

Program uroczystości ku czci Matki Boskiej Uśmiechniętej w Pszowie:

SOBOTA, 12 września 2015:

  • 15.00 Droga Krzyżowa na Kalwarię Pszowską, wyjście z Bazyliki.
  • 17.30 Nieszpory Maryjne w Bazylice.

NIEDZIELA, 13 września 2015:

  • Msze święte będą sprawowane o godzinie 5.00, 6.00, 7.15, 8.30, 11.00, 16.30 i 18.00.
  • 10.00 rozważania różańcowe.
  • 11.00 Uroczysta suma pontyfikalna pod przewodnictwem abpa Wiktora Skworca
  • 14.00 Godzina Maryjna – koncert Ave Maria przez wieki w wykonaniu Zespołu Instrumentów Dętych Blaszanych JANIA BAND.
  • 15.30 Uroczyste Nieszpory Maryjne z procesją z Obrazem do Bazyliki.

Kazania, rozważania przy Drodze Krzyżowej i rozważania różańcowe podczas tegorocznego odpustu poprowadzi wiceprowincjał zakonu kamilianów, o. Mirosław Szwajnoch z Tarnowskich Gór.

źródło: archidiecezja katowicka, oprac. żet

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].