Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Z Nowosybirska do Syryni - Larisa Parfenowa odwiedziła grób ojca

Na co dzień mieszka w Nowosybirsku, mieście oddalonym od naszego o 4976 km. Nigdy nie miała okazji poznać swojego ojca, kapitana 32 brygady Górskiej, który jest związany z Wodzisławiem Śląskim. W jaki sposób? Otóż kapitan Konrad Kurylenko brał udział w walkach o ziemię wodzisławską - poległ nieopodal Syryni.

Z Nowosybirska do Syryni - Larisa Parfenowa odwiedziła grób ojca
Wodzisław Śląski zawsze będzie dla pani otwarty - powiedział pani Larisie prezydent Wodzisławia Mieczysław Kieca

Konrad Kurylenko pochowany jest na cmentarzu Żołnierzy Armii Czerwonej w Syryni. Pani Larisa Parfenowa przebyła długą drogę, aby - po raz pierwszy - spotkać się ze swym ojcem.

Larisa Parfenowa wykłada ekonomię na Uniwersytecie w Nowosybirsku. Oboje rodzice 70-letniej kobiety służyli w wojsku, jednak mama pani Larisy, która zmarła w 2004 roku, została wycofana z frontu, ponieważ była w ciąży. Niestety, ojcu nie było pisane zobaczyć córeczki.

Poszukiwania trwały mogiły trwały kilka lat . Mieszkanka Nowosybirska już nawet była w Wodzisławiu, jednak głównie przyjazdem. 10 lutego, po raz pierwszy mogła złożyć wiązankę czerwonych róż na grobie swojego ojca. Nie ukrywała, że jest to dla niej bardzo wzruszająca chwila.

Więcej w najbliższym wydaniu "Nowin Wodzisławskich".

źródło: wodzislaw-slaski.pl, oprac. żet

Ludzie

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].