Kobieta aktywna została szefową rady miasta w Radlinie

Gabriela Chromik, radna komitetu Radlin Naszym Domem, została wybrana przewodniczącą Rady Miejskiej w Radlinie. Funkcję wiceprzewodniczącego będzie pełnił Piotr Hetman.

Kobieta aktywna została szefową rady miasta w Radlinie

27 listopada odbyła się pierwsza w tej kadencji sesja Rady Miejskiej w Radlinie. Początkowo obrady prowadził radny-senior, czyli Ludwik Blanik. - Pragnę zaapelować do wszystkich radnych, by w czasie trwania tej kadencji nie zapomnieli o złożonej dziś przysiędze. Pragnę też przestrzec radnych przed prowadzeniem działalności opartej na pomówieniach i nieprawdzie, bo to prędzej czy później każdego prowadzi do zatopienia, jak to było w przypadku Titanica. Często za pychą następuje upadek, który dotknął niektórych w minionej kadencji - udzielał swoich rad.

Później doszło do wyboru przewodniczącego i zastępcy. Kandydaturę Gabrieli Chromik na funkcję przewodniczącej wysunęła radna Anna Muszer. W tajnym głosowaniu Gabrielę Chromik poparło 13 radnych, 2 osoby były przeciw. - Dziękuję za głosy i zaufanie. To ogromny zaszczyt. Mój poprzednik był bardzo dobrym przewodniczącym i dorównać mu będzie trudno. Będę się jednak starała. Mam nadzieję, że przy waszej pomocy i wyrozumiałości przepracujemy cztery lata dla dobra miasta, dla dobra mieszkańców. To nas łączy. No więc do pracy! - powiedziała nowa przewodnicząca.

Gabriela Chromik zastąpi na stanowisku dotychczasowego, długoletniego przewodniczącego rady, Jacka Sobika, który nie zdecydował się na udział w wyborach.

Gabriela Chromik to była nauczycielka, laureatka Wyróżnienia Burmistrza Radlina „Quality” i absolwentka Polsko-Amerykańskiej Szkoły Liderów. Od lat związana z wieloma organizacjami pozarządowymi, m.in. Stowarzyszeniem Kobiet Aktywnych w Radlinie, Radlińskim Towarzystwem Kulturalnym, Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS z Rybnika, Dress for Success Poland i innymi.
Organizatorka "Białych Niedziel" czyli akcji na rzecz profilaktyki zdrowotnej oraz Radlińskiego Festiwalu Organizacji Pozarządowych.

Radni wybrali również wiceprzewodniczącego - został nim Piotr Hetman (Radlin Naszym Domem), działacz Radlińskiego Towarzystwa Kulturalnego i Klubu Honorowych Dawców Krwi z Radlina.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
ghostofradlin 30.11.2014 21:33
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Niech ten Pan zachowa swoje rady dla wnuków.