Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Minister Obrony Narodowej odwiedzi Rybnik i Pstrążną

W środę 13 sierpnia minister Tomasz Siemoniak weźmie udział w uroczystościach w przeddzień Święta Wojska Polskiego w Rybniku.

Na zaproszenie Marka Krząkały w jutrzejszych uroczystościach Święta Wojska Polskiego w Rybniku weźmie udział Minister Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak.

Program oficjalnych uroczystości zorganizowanych przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Rybniku obejmuje:
- godz. 11.00 - msza św. w kościele Matki Boskiej Bolesnej
- godz. 12.00 - uroczysty apel na rybnickim rynku z udziałem Ministra Obrony Narodowej
Swój udział w uroczystościach oprócz prezydenta miasta Adama Fudalego i ministra Tomasza Siemoniaka,  potwierdzili także gen. broni Edward Gruszka – szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, Piotr Litwa – Wojewoda Śląski, płk Krzysztof Radwan – Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach.

W programie uroczystości zaplanowano m.in. przegląd pododdziałów wojskowych, podniesienie flagi państwowej na maszt oraz odegranie hymnu państwowego, wręczenie aktów mianowania i wyróżnień, okolicznościowe przemówienia, złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową, defiladę Kompanii Honorowej. O oprawę uroczystości zadba Orkiestra Wojskowa Wrocław.
Na rynku, w godz. 10.00 – 14.00 trwać będzie pokaz sprzętu i wyposażenia wojskowego.

Dodatkowo ok. godz. 14.00 minister oraz poseł złożą wieniec na grobie majora Antoniego Tomiczka w Pstrążnej. Stowarzyszenie „Lyskor” z Lysek wraz z rodziną majora przekażą ministrowi książkę „Długi lot do domu majora pilota Antoniego Tomiczka”.

Ludzie

Marek Krząkała

Poseł na Sejm RP, polityk Platformy Obywatelskiej.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].