Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Matury 2014

Matury 2014

Matura 2014. Zobacz tegorocznych maturzystów w akcji i sprawdź, co powiedzieli po egzaminie.

Absolwenci szkół średnich mają już za sobą egzaminy z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Tegoroczna maturalna batalia zakończy się 23 maja.

Matura 2014: najlepsze wyniki w ogólniakach, dalej Mechanik, Budowlanka, Ekonomik i Zawodówka 

W raciborskich liceach ogólnokształcących egzaminu dojrzałości nie zdał co dwudziesty maturzysta, w Ekonomiku prawie co drugi... Sprawdź szczegółowe wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego w raciborskich szkołach.

Są wyniki matur. Jest gorzej niż przed rokiem. Jak wam poszło? 

Złe wieści z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Co trzeci maturzysta oblał.

Uczniowie z Raciborza o maturze z matematyki [VIDEO]  

O tym, czy pytania maturalne z matematyki były trudne mówią uczniowie Ekonomika, Mechanika oraz I LO i II LO w Raciborzu.

Sportowcy piszą maturę z matematyki [FOTO]  

W raciborskim Zespole Szkół Ogólnokształącących Mistrzostwa Sportowego 103 absolwentów przystąpiło do egzaminu maturalnego z matematyki.

Matura 2014. Ekonomik mierzy się dziś z matematyką  

172 uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu przystąpiło dziś do matury z matematyki.

Matura w ZSZ: matematyka straszy geometrią  

91 osób weszło dziś na 4 sale w Zespole Szkół Zawodowych by zmierzyć się z drugim przedmiotem maturalnym. Zdawali uczniowie techników - chemicznego, gastronomicznego, hotelarskiego i obsługi turystycznej.

Zobacz maturzystów z Mechanika przed egzaminem z matematyki  

Po języku polskim przyszedł czas na matematykę. Absolwenci Mechanika w dobrych nastrojach przystąpili do zmagań z "królową nauk".

Maturzyści ZSOMS Racibórz wybierali "Potop" [VIDEO]  

- W oczach przerażenie, że jednak wybrali "Potop", ale co trzeba było, to napisałam. Aż takie ciężkie to nie było - mówi maturzystka ZSOMS w Raciborzu Nikola Wieczorek.

Polski za nami cieszą się "matematycy" z Kasprowicza [VIDEO]  

O Potopie i Weselu mówią maturzyści z klasy matematyczno-informatycznej z I Liceum Ogólnokształcącego.

Maturzyści z ZSZ wybierali między "Weselem" a "Potopem"  

Tegoroczną maturę z języka polskiego zdominowała miłość, „Wesele” i „Potop”.

Uczniowie Mechanika o maturze z języka polskiego [VIDEO]  

O tematach i o tym jak poszedł egzamin z języka polskiego spytaliśmy maturzystów z Mechanika.

59 maturzystów w Budowlance. Straszyli ich "Weselem"  

W sali gimnastycznej Zespołu Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych pisali dziś maturę z języka polskiego uczniowie szkoły.

Matura w Ekonomiku – dla jednych luzik, dla innych stres  

Trwa egzamin dojrzałości w Zespole Szkół Ekonomicznych, o którym przypomina również pięknie kwitnący kasztan na podwórku tej raciborskiej placówki oświatowej.

Matura 2014 Racibórz: I LO pisze maturę z polskiego  

Punktualnie o godz. 9.00 uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza przystąpili do egzaminu z języka polskiego. Zobacz zdjęcia.

Dzisiaj matura! Absolwenci II LO zdają egzamin z języka polskiego  

Kasztany kwitną już od dobrych dwóch tygodni... Czas najwyższy przystąpić do egzaminów maturalnych. Na pierwszy ogień tradycyjnie poszedł język polski.

Pożegnanie maturzystów w I Liceum Ogólnokształcącym  

Prezentujemy naszym Czytelnikom ostatnią już fotorelację z uroczystości pożegnania maturzystów, które w piątek odbyły się w raciborskich szkołach średnim.

Maturzyści z Ekonomika opuścili mury szkoły  

Ekonomiści, handlowcy, spedytorzy, technicy organizacji reklamy oraz uczniowie liceum profilowanego zakończyli naukę w raciborskim Zespole Szkół Ekonomicznych.

Zobacz więcej