Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Wodzisławiu awantura o Odrę. Kibice nie pozostali dłużni wobec Kiecy

Podczas lutowej sesji rady miasta prezes Odry Wodzisław Marcin Piwoński kolejny raz poruszył sprawę braku wsparcia finansowego ze strony miasta dla klubu, a także braku przetargu na promocję miasta przez kluby sportowe, mimo zaplanowania na ten cel środków budżetowych przez radę miasta.

W Wodzisławiu awantura o Odrę. Kibice nie pozostali dłużni wobec KiecyUM Wodzisław Śląski
Na sesji rady miejskiej głos zabrał prezes Odry Marcin Piwoński, mówiąc o blokadzie przetargu, jako gwoździu do trumny klubu.

W Wodzisławiu awantura o Odrę. Kibice nie pozostali dłużni wobec Kiecy

- Bywałem w tym budynku często, we wrześniu, październiku, listopadzie. Przekonywałem o tym, że Odra jest klubem wodzisławian i niestety bez wsparcia miasta może nie przeżyć. Tworzymy dalej 102-letnią już historię i cieszę się, że państwo radni 20 grudnia potwierdzili to, uchwalając tak bardzo ważną dla naszego funkcjonowania kroplówkę, która pozwalała nam funkcjonować. Niejednokrotnie rozmawiałem z panią prezydent i panem prezydentem w październiku i listopadzie, że pierwszy kwartał w klubach jest kluczowy i wiąże się z wydatkami, pozwalającymi nam na start w rozgrywkach, na utrzymanie poziomu drużyny na danym szczeblu rozgrywkowym, a wydatki w tym okresie są niestety kolosalne. Wiążą się np. z wynajmem obiektów, których Wodzisław nie posiada i musimy płacić w Nieboczowach, Radlinie, Świerklanach, zostawiając pieniążki gdzie indziej. Ten okres również wiąże się z tym, że musimy się wzmacniać, że musimy finansować dużo, dużo wydatków, aby druga połowa sezonu utrzymała pewien poziom. Abyśmy mogli zakończyć rozgrywki w czerwcu na odpowiednim poziomie. Nie zdradzę chyba wielkiej tajemnicy o tym, że niestety tutaj, w pierwszej wersji budżetu zaproponowanej przez pana prezydenta nie znalazła się ani złotówka dla naszego klubu. Wtedy już ta lampka zapaliła się na czerwono. Ustaliliśmy wtedy wspólnie, że jeśli państwu uda się wygospodarować w budżecie te pieniądze, to nie będzie dla nas blokad i będziemy mogli dalej funkcjonować. Takie ustalenia mieliśmy i ja nie boję się o tym tutaj powiedzieć. Święta były fajne dla mnie, jako sternika tego klubu, ale też dla kibiców, którzy dowiedzieli się tego od państwa radnych, którzy 20 grudnia tę kroplówkę znaleźli – mówił prezes Odry Marcin Piwoński, wspominając czas planowania nowego roku kilka miesięcy temu. To jednak zostało zweryfikowane przez życie. Przetargu na promocję miasta przez kluby do tej pory nie ogłoszono i jak zapowiedział na spotkaniach w dzielnicach prezydent, raczej do tego nie dojdzie.

- Mam nadzieję, że pan prezydent i osoby, które współpracują, będą w stanie nam pomóc, bo sytuacja jest naprawdę krytyczna – podsumował prezes Piwoński.

Kibice mówią „nie” działaniom prezydenta

Na sesji głos zabrał także przedstawiciel stowarzyszenia Nasza Odra Socios – Mariusz Adamczyk, który mocno zaakcentował, że kibice mówią stanowcze "NIE" takim działaniom włodarza miasta. - Niestety pan Prezydent Mieczysław Kieca wymijająco odpowiadał na zadawane pytania oraz próbował zakrzywiać obraz całej sytuacji. Prezydent na tę chwilę nie przewiduje ogłoszenia owego przetargu, ku wielkiemu zdziwieniu radnych, którzy kwotę na promocję Miasto Wodzisław Śląski przez sport zabezpieczyli w grudniowej sesji. Dopytując prezydenta co więc zamierza zrobić z przeznaczoną kwotą - nie uzyskali odpowiedzi. Czy możemy liczyć na to, że jednak zmieni decyzję? - dopytują kibice z Nasza Odra Socios. - Dodajmy, że na posiedzeniu głos zabrał również prezes SWD Wodzisław Śląski Sebastian Klimek, który był zaniepokojony faktem, że Odra może podzielić losy klubu żeńskiego. Ciekawostką jest narracja prezydenta, z której wynika, jakoby wodzisławskie kluby są skłócone, co jednak zostało zdementowane przez obu prezesów – czytamy na fanpage kibiców Odry Wodzisław.

Efekty widać „na mieście” i w sieci

- „Nie wystarczy kibicować". Po dzisiejszej sesji Rady Miasta i wyczynach pana Kiecy pozostaje jedynie zacytować legendę "naszej Oderki", prezesa, śp. Ireneusza Serwotkę – skomentował po ostatniej sesji radny Łukasz Chrząszcz, cytując wywiad ze śp. Ireneuszem Serwotką, opublikowany w Nowinach Wodzisławskich w 2007 roku.

Po dyskusji, jaka wywiązała się na sesji i zapowiedziach prezydenta na temat braku przetargu, wodzisławianie nie pozostali dłużni. Na wiaduktach w mieście pojawiły się wymowne transparenty, uderzające w Mieczysława Kiecę. W sieci zaczęła także krążyć piosenka w stylu hip-hop, nie szczędząca mocnych słów pod adresem urzędującego prezydenta.

Ludzie

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

20 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Muka (91.217. * .80) 02.03.2024 22:11
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Piwo chyć się roboty. A nie skomlej o kasę z budżetu miasta.

~Gaska (5.173. * .19) 02.03.2024 18:10
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Kieca wooon! Do Bielska!

~bobo1 (5.173. * .147) 02.03.2024 12:08
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Kiedyś był fajny projekt Volsburg i go zajechali a mogło być pieknie

~Coztaodra (46.204. * .16) 02.03.2024 07:34
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Problemy finansowe, w klub ściąga dobrze opłacanych grajków. Może warto spoglądać na Racibórz gdzie po podobnych problemach wyszli na prostą finansowo, zespół właśnie mają oparty na młodych zawodnikach i mają gdzieś presję wyniku?

Don_C 01.03.2024 21:36
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Administrator powinien już kilka lat temu być w sejmie bo wtedy był ten czas. Nawet ja bym na niego zagłosował. Teraz już nie.
W tej chwili został obrany już tylko jeden kurs żeby wszystko dać na oświatę. A tak to na nic już nie ma. Na wypłaty brakuje blisko 30 milionów przy budżecie samej oświaty 105 mln + inwestycje w oświacie. Miasto jest bankrutem co potwierdzili na sesjach radni.
Także tak jak powiedział prezes Klimek albo 7 będzie wybrany ktoś inny albo dalej niech jest administrator i dokończy dzieła.
Ps. Do kibiców i prezesa Odry .Gdzie byliście kiedy niszczyli MOSiR i stawiali para szkołę podstawową czyli Dziuplę?

~Jagnaaa (151.11. * .171) 01.03.2024 19:12
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

trzeba mieć KLUB żeby przychodzić do miasta po jałmużnę
a nie amatorszczyznę rodem z wiejskich klubów
jakiś zawodnik znany tam gra???

~dovladislav (188.146. * .9) 01.03.2024 18:52
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

vladislav1- ponapinaj się jeszcze. ważne że miasto będzie bogate przez zapierd* sportu

~vladislav1 (46.134. * .229) 01.03.2024 17:28
oceniono 5 razy
-5
Zgłoś

Całe szczęście, że ten śmieszny klb ne będzie już drenował naszych pieniędzy. Niech jadą po naukę do Turzy, gdzie wiejski kluib gra w 3 lidze.

~Wod (5.172. * .180) 01.03.2024 14:02
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

Wodzisław obudźcie się wreszcie i 7 kwietnia pokażcie że chcecie lepszego Wodzisławia i nie głosujecie na pana Pinokia(Kieca) co to za prezydent co wgl nie ma ani jednego poparcia ze strony rady miasta!
Kieca won z Wodzisławia!!!!

~Kozak (5.173. * .12) 01.03.2024 13:52
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Wybraliście po to macie:)

~Good_Night_Left_Side (46.204. * .51) 01.03.2024 13:49
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

Kieca to marksistowsko-leninowski lewak, a kibole to w 95% prawicowcy.
Więc żaden komunista nie da pieniędzy na kluby którym kibicują normalni ludzie.

~Infantylnyskrzat (188.146. * .9) 01.03.2024 13:38
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

Prezio tylko na fejsbuczku ze swoimi klakierami jeszcze coś znaczy. Tak jak zarżnęli sport wszelaki to nie ma równych sobie.
Ale on tak ze wszystkim. Droga główna poludniowa to kolejna zarżnięta sprawa przez aparat miejski. Cała strefa na Olszynach co Kieca obiecał rozwój to nic nie zostało zrealizowane. Przykładów jest wiele.

~Gtyhy (185.246. * .149) 01.03.2024 13:26
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

A gdzie redakcja napisała o stanowisku prezydenta wyrażone na sesji? To jest dziennikarstwo?

~MieszkaniecSWD (46.205. * .11) 01.03.2024 11:24
oceniono 5 razy
-3
Zgłoś

I dobrze, że nie ma finansowania dla klubu, który nic nie pokazuje i nie jest żadną reklamą dla miasta. Są inne sportu w mieście z większymi sukcesami i to ich należy wspierać. Piłka to nie wszystko.

~bobo1 (5.173. * .222) 01.03.2024 11:21
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

Moecie za miesiąc zmienić ta sytuacje i puścić kieca w skarpetkach tam skąd prxyjechal

anonimus 01.03.2024 10:05
oceniono 5 razy
5
Zgłoś

***** *****

~dunnaj (5.184. * .197) 01.03.2024 08:09
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

I kibice i p. Prezydent dołożyli swoją cegiełkę , że wodzisławski sport jest na zakręcie.

zxc 01.03.2024 07:59
oceniono 5 razy
5
Zgłoś

Oby to był koniec tej ekipy w Wodzisławiu. Trzeba zmian. Obojętnie na kogo.

~ele_gant (46.134. * .89) 01.03.2024 07:54
oceniono 6 razy
6
Zgłoś

Nie ma pieniędzy na Odrę za to są pieniądze na lewacko-ekologiczne organizacje typu Wodzisławska Inicjatywa Kobiet. Dzisiaj Wodzisław kojarzy się z degrengoladą Odry, marszami równości i swastyką z pryncypałek. Miasto - mem.

Patrz_trochę_szerzej 01.03.2024 07:28
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

"Niestety pan Prezydent Mieczysław Kieca wymijająco odpowiadał na zadawane pytania oraz próbował zakrzywiać obraz całej sytuacji." - tak wygląda jego reakcja na każde pytanie radnych, nie ważne w jakim temacie. Polecam posłuchać czasem nagrań z obrad lub komisji, na które p. Kieca przychodzi. Może wielu zauważy, że wizerunek kreowany na fejsbuczkach sporo odbiega od rzeczywistości.