Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Piłkarki SWD Wodzisław przechodzą pod skrzydła Legii Warszawa

Klub SWD Wodzisław Śląski wydał oświadczenie, będące pokłosiem konkursu ofert na projekty związane z działalnością klubów sportowych. Choć klub miał otrzymać ponad 136,8 tys. zł, pieniędzy nie dostanie. Dlaczego?

 Piłkarki SWD Wodzisław przechodzą pod skrzydła Legii Warszawaarch. Nowiny
Do Legii Warszawa przekazana zostanie sekcja SWD, prezentująca wysoki poziom rozgrywek na szczeblu centralnym.

Piłkarki SWD Wodzisław przechodzą pod skrzydła Legii Warszawa

Zdaniem urzędników, po wstępnym przyznaniu dotacji sprawa rozbiła się o formalności, choć oficjalne wyjaśnienia jeszcze nie padły.

Według oświadczenia działaczy klubu SWD brak finansowania dla kobiecej piłki to celowe działanie prezydenta. - Zarząd Klubu SWD oświadcza, że w związku z celowym niszczeniem wszystkiego co związane jest z kobiecą piłką nożną przez „jeszcze prezydenta" Miasta Wodzisławia Śląskiego, aktualne, zerowe wsparcie Klubu SWD Wodzisław Śląski przez Mieczysława Kiecę, musiało doprowadzić do upadku kobiecej piłki nożnej w naszym mieście. Pan Kieca uznał bowiem, że w Wodzisławiu Śląskim kobiety są niegodne grania w piłkę nożną i reprezentowania naszego (Waszego) miasta. Niestety, ale dalsza kontynuacja działalności klubu na tak wysokim szczeblu, tj. centralnym czy ligowym – finansowo i kadrowo stała się niemożliwa w Wodzisławiu Śląskim – napisał zarząd SWD Wodzisław Śląski, jednak w oświadczeniu zabrakło wyjaśnień na temat ewentualnych błędów formalnych.

Jak zapowiedzieli działacze, piłkarki będą kontynuować rozgrywki na poziomie centralnym, ale już nie w Wodzisławiu Śląskim. - W związku z powyższym – aby ratować kobiecą piłkę nożną – Zarząd KS SWD pozytywnie odniósł się do propozycji Legii Warszawa, aby przekazać temu klubowi miejsce w rozgrywkach centralnych, a tym samym umożliwić naszym piłkarkom dalszy możliwie najlepszy ich rozwój. Obcy człowiek z Warszawy wyciągnął pomocną dłoń, bo nasz lokalny władca zajął się sobą, swoją karierką, apanażami i ma gdzieś aktywność społeczną mieszkańców. My z kolei nie poddajemy się i z bogactwem doświadczeń chcemy rozpocząć działalność sportową od podstaw, aby umożliwić dziewczynkom, dziewczynom i kobietom uprawianie tego pięknego sportu, jakim niewątpliwie jest piłka nożna – czytamy w oświadczeniu SWD Wodzisław Śląski. Według zapowiedzi klub nadal będzie istnieć, ale w oparciu o szkolenie młodych piłkarek. Do Legii Warszawa przekazana zostanie sekcja, prezentująca wysoki poziom rozgrywek na szczeblu centralnym.

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~koziarz (91.146. * .208) 12.02.2024 22:56
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

coz miastem zarzadza kieca.... taki mamy klimat;) i tk go wybierzecie bo on je... pis

~Juliusz (95.143. * .15) 12.02.2024 19:56
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

ja też nie dopełniłem formalności i nie dostałem tych groszy z czystego powietrza

skoro poszli do wa-wy to bardzo dobrze, mamy spokój
jak ktoś chce zostać prezesem to musi mieć kasę a nie żebrać z miasta

~Sukcesgonisukces (46.204. * .167) 12.02.2024 19:52
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Kolejny pseudo sukces włodarzy miasta!

Patrz_trochę_szerzej 12.02.2024 18:42
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Pseudo działacze i pseudo prezydent się bawią. Naszymi pieniędzmi. Cyrk.