Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jeśli Polowy wyłączy lampy na 3 godziny, Racibórz zaoszczędzi prawie pół miliona

Włodarz sonduje, jak na pomysł oszczędności w oświetleniu ulicznym zareagują mieszkańcy. Gdy o rozwiązaniu opowiedział mieszkańcom Starej Wsi usłyszał komentarz: to będzie raj dla złodziei.

Jeśli Polowy wyłączy lampy na 3 godziny, Racibórz zaoszczędzi prawie pół miliona
W tegorocznym spotkaniu prezydenta miasta z mieszkańcami Starej Wsi wzięło udział 8 osób

Według wstępnych wyliczeń, jakimi dysponuje prezydent, trzygodzinna przerwa w oświetleniu w godzinach między np. godz. 1.00 a godz. 4.00 w nocy dałaby Miastu oszczędność w kwocie ponad 400 tys. zł.

- Nie ma mowy, by takich wyłączeń dokonywać w tak strategicznych miejscach jak np. droga do szpitala, ale mówimy o mniejszych ulicach, czy rejonach na uboczu - tłumaczył D. Polowy w Strzesze, gdzie spotkał się 4 października z mieszkańcami na jednym ze swych corocznych spotkań.

Jak dodał, na razie tylko konsultuje ten pomysł i jeszcze nie przewiduje kiedy miałby zastosować takie rozwiązania.
Żeby sterować lampami, potrzebna jest jednak wymiana zainstalowanych w nich zegarów. Koszt jednej wymiany to 3000 zł. Prezydent wyjaśniał, że wpierw Miasto musiałoby ponieść spory koszt, by móc później oszczędzać.
- W tym roku te oszczędności „zjadłyby” te nowe zegary - przyznał.

Reakcja na redukcje w oświetleniu ulicznym nie spotkały się z przychylnym przyjęciem zebranych. - To będzie raj dla złodziei. Światło na głównych ulicach musi być - zaznaczył jeden z mężczyzn.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Rack (46.204. * .104) 05.10.2022 21:52

Wylaczyc iluminacje znanych nam obiektów budowlanych, urzędów również. Nie wywalac kasyna budowanie zbednych niby-tężni. Calkowita ciemność? To moglo sie sprawdzic w czasach zakazu wychodzenia! Kiepski pomysł. Wymiana zegarów za 3 tys. zł - do bani taka gospodarka finansami panowie prezydenci! Za dnia tez sami w urzedach zacznijcie gasic zbędne oswietlenie!

~MariuszMixKolanko (83.10. * .170) 05.10.2022 18:12

Uważam, że najlepiej byłoby w ogóle tych lamp nie włączać. Przynajmniej przez pół doby nie byłoby widać tego syfu i chaszczy szumnie nazywanymi łąkami kwietnymi.