Piątek, 3 lipca 2020

imieniny: Anatola, Jacka, Ottona

RSS

75-lecie w dobie pandemii. Chór z Rud ćwiczy przez internet. Posłuchajcie [WIDEO]

06.05.2020 16:46 | 0 komentarzy | d

Chór im. Juliusza Rogera z Rud (gm. Kuźnia Raciborska) postanowił wyjść naprzeciwko obecnej sytuacji i nagrać utwór. Wszystko odbyło się w przestrzeni wirtualnej.

75-lecie w dobie pandemii. Chór z Rud ćwiczy przez internet. Posłuchajcie [WIDEO]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rok 2020 jest rokiem jubileuszowym dla chóru im. Juliusza Rogera z Rud. Chórzyści już w połowie lutego zdecydowali się na zwiększenie liczby prób, aby przygotować nowy repertuar, przypomnieć utwory śpiewane jakiś czas temu i godnie przeżyć swoje 75-lecie. Na drodze stanął jednak koronawirus. Wszystkie zaplanowane próby należało odwołać. Pozostał jednak internet, który umożliwia spotykanie się w przestrzeni wirtualnej. - Co będzie dalej? Czy cokolwiek się odbędzie? Nie wiemy... Nikt nie wie... Jedyne co wiemy to, to że brakuje nam wspólnych prób, spotkań, śpiewu, swojej obecności... - piszą chórzyści na Facebooku.

Tam też podzielili się informacją, że coraz częściej na swoim chóralnym czacie zastanawiali się jak zaaranżować wspólną, próbę i śpiew. - Poszliśmy, więc śladem innych zespołów i stworzyliśmy coś wspólnego. Może nie wszyscy mieli takie możliwości, mimo iż kibicowali reszcie, ale blisko 3/4 zespołu dało radę. Każdy w swoim domu, na amatorskim sprzęcie, telefonami, kamerkami, następnie połączyliśmy wszystko w całość, również sami, nie mając żadnej wiedzy jak to zrobić, może czasami jest nie równo, ale jest to nasze, wspólne dzieło, coś, co cieszy i jeszcze bardziej daje nam motywację by przeczekać to wszystko i by móc za jakiś czas znowu się spotkać już nie wirtualnie a realnie... - dodają.

Oto efekt wirtualnych spotkań: