Czwartek, 23 stycznia 2020

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Patrol

Afera Metanolowa: Dwa wyroki dożywotniego więzienia

22.05.2014 08:24 | 0 komentarzy | acz

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, dwa wyroki dożywocia oraz kary wieloletniego więzienia otrzymało w środę dziesięciu głównych uczestników czeskiej afery metanolowej. W sumie w sprawie tej oskarżono 31 osób.

Afera Metanolowa: Dwa wyroki dożywotniego więzienia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Czechach po wypiciu skażonego alkoholu 48 osób zmarło, około 80 trafiło do szpitala. Na kary dożywotniego więzienia zostali skazani główni bohaterowie afery metanolowej – Rudolf Fian i Tomasz Krzepela, którzy zajmowali się produkcją i organizowaniem sprzedaży podrabianego alkoholu. Główny dystrybutor produktów Jirzi Vacula, który przyznał się do winy i współpracował z policją, będzie musiał odsiedzieć 15 lat. Fian, przedsiębiorca branży gastronomicznej, oraz Krzepela, właściciel firmy Carlogic produkującej kosmetyki samochodowe, obydwaj pochodzący z kraju (województwa) morawsko-śląskiego, przewodzili grupie, która świadomie przygotowała trującą mieszankę i wprowadziła ją na rynek przez dostawcę ze Zlina. 

Czytaj więcej:
http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=swiat&idNewsComp=&filename=&idnews=162805&data=&status=biezace&_CheckSum=-1881764002

O zatruciach w naszym regionie czytaj tutaj:
http://www.nowiny.pl/patrol/86102-pil-czeska-wodke-i-juz-nigdy-nie-zobaczy-dzieci.html
http://www.nowiny.pl/egazeta/nowiny-wodzislawskie/2013-01-02/86214-matka-corka-i-syn-nie-zyja-zabil-ich-metanol.html
http://www.nowiny.pl/patrol/88293-kolejne-zatrucie-metanolem.html