Piątek, 4 grudnia 2020

imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

RSS

Patrol

Epidemia koronawirusa:

Czech stracił aż 83 tysiące złotych

17.11.2012 14:15 | 4 komentarze | acz

Kilka dni temu pisaliśmy o zatrzymaniu przez raciborskich kryminalnych mężczyzny, który oszukał obywatela Czech przy wymianie waluty. Okazało się, że obcokrajowiec stracił korony o wartości 83 tysięcy złotych.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, 13 listopada policjanci z wydziału kryminalnego raciborskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który w Austrii oszukał Czecha przy wymianie waluty. Do zatrzymania doszło na terenie Cieszyna. Policjanci w wyniku działań operacyjnych namierzyli i zatrzymali 52-letniego oszusta. Mieszkaniec Katowic, 7 lipca tego roku oszukał obywatela Czech. Podczas wymiany pieniędzy umiejętnie wręczył oszukanemu plik papierów zamiast banknotów.

Jak się okazuje oszust i poszkodowany nawiązali kontakt na targowisku w pobliżu Chałupek. Czech wymienił euro na korony po bardzo korzystnym kursie. Podczas pierwszej transakcji nie został oszukany. Oszust stracił na transakcji najprawdopodobniej celowo, chcąc zdobyć zaufanie Czecha. Kolejna transakcja miała miejsce już na terenie Austrii. Polak dał Czechowi Korony do przeliczenia, kiedy ten oddał mu korony ten umiejętnie podmienił pliki i wręczył Czechowi zwitek, w którym kilka banknotów maskowało pocięte kawałki papierów. Na podstawie zebranych dowodów przez policję, Sąd Rejonowy w Raciborzu zastosował 14 listopada środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego.
(acz)