środa, 22 maja 2019

imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy

RSS

Patrol

Kto kradnie w urzędach?

10.08.2011 16:43 | 4 komentarze | acz

Na korytarzach Urzędu Miasta w Raciborzu coraz częściej obok urzędników można spotkać hydraulików. Fachowcy mozolnie naprawiają to, co zniszczyli amatorzy złomu.

Kto kradnie w urzędach?
Jedna z baterii zniszczonych w Urzędzie Miasta w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Stojące otworem dla petentów urzędowe toalety przyciągają nie tylko osoby w potrzebie. Od pewnego czasu równie często zaglądają do nich amatorzy metali, którzy zwietrzyli łatwy sposób na pozyskanie złomu.  – 20 lipca około godziny 13.00 uszkodzono 5 baterii umywalkowych znajdujących się w toaletach na parterze, I i II piętrze budynku Urzędu Miasta – wyjaśnia Anita Tyszkiewicz-Zimałka, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Raciborzu. Urząd oszacował straty na kwotę 600 złotych. To, czego nie udało się zdemontować, zostało uszkodzone. Przez kolejne dni hydraulicy montowali nowe urządzenia.  Jak się okazuje, złodzieje nie po raz pierwszy odwiedzili urząd miasta, jednak urzędnicy są bezsilni. – Nie planujemy zamykania toalet na klucz, bo urząd miasta jest instytucją publiczną. Zamykane są tylko toalety, z których korzysta prezydent i jego zastępcy. Potwierdzam, że nie było to pierwsze zdarzenie tego typu w urzędzie – dodaje rzeczniczka magistratu.

Nie tylko urząd miasta stał się sposobem na łatwy zarobek. Złomiarze zaglądają również do toalet starostwa. – Starostwo Powiatowe w Raciborzu złożyło na początku czerwca zawiadomienie na policję o kradzieży czterech sztuk baterii umywalkowych z siedziby urzędu. Stratę oszacowano na 200 zł. Policji nie udało się ustalić sprawców kradzieży – wyjaśnia Edyta Mludek, pracownica raciborskiego starostwa.

(acz)